şükela:  tümü | bugün
  • websitesinde bddk tarafından bddk'nın 27 nisan 2016 tarihli ve 6864 sayılı kararı ile faaliyet izni verilen ve böylece türkiye'de faaliyet izni alan ilk mobil ödeme firması olan “trend ödeme kuruluşu a.ş.” ye ait mobil ödeme markası olduğu yazan paypal benzeri veya çakması bir şey... website

    böyle bir kurumun varlığının farkına varmam dün eşimin cep telefonuna 7708 tek kullanımlık şifrenizi web sayfasındaki alana girerek hepsi mobil sadece oyun hizmeti için servis aboneliğinizi başlatabilirsiniz. abonelik ücreti aylık vergiler dahil 56 tl olarak faturanıza yansıtılacaktır. payguru & 542 b003 şeklinde bir mesajıyla oldu oldu. ne satın aldığını bile bilmeden anında mobil ödeme gerçekleşince vodafone'u aradık onlar sadece aracı olduklarını pay guruyu aramamız gerektiğini, payguruyu da aynı şekilde sadece aracı olduklarını firmayı arayıp iptal etmemiz gerektiğini söylediler. iyi de neye aracı oldunuz? hani neyi satın aldığımız bilsek belki kullanır, değerlendir, kendimizi enayi gibi hissetmezdik. anında aramaya rağmen mobil oyun firmasının telefonlarını açan olmadığı gibi ıptal yaz filanca no'ya mesaj gönder diyor ama o mesaj da error veriyor. google da arayınca aynı üçlünün yani mobil oyun, pay guru ve vodafone sayesinde 56 lirasının kaptıran kişilerin mesajları okuyunca şaşırmadım açıkçası. yani mağdurların tümü vodafone hattı kullanıyor, ödeme payguru üzerinden ne olduğu belirsiz bir oyun sitesine ödeniyor, üstelik uyanıp mobil ödemenizi kapatmazsanız belki de her ay aynı meblağ çekilmeye devam edilecek. neticede 'mobil ödeme' işine ne derece güvenilir bilemiyorum ama bu işe soyunan firmaların eğer bir hizmet veya mal alım satımına aracılık ediyorlarsa kimle çalıştığını kontrol etmesi en azından marka güvenilirliği açısından önemli olmalı.
  • kanuni boşlukları kullanan dolandırıcı firmadır. sattıkları bir mal olmadığı için ne bir makbuz ne de bir fatura veremezler.