şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: filinta) nın yapımcılarından bir dönem dizisi.

  yönetmenin (bkz: serdar akar) olması bir umut ışığı.

  (bkz: trt 1)
 • izlediğim en gerici dizilerden biri. bu kadar gereksiz bir diziye denk gelmedim ben. başrol dddiye koydukları hanımabla keşke biraz oyunculuk öğrense.
 • dizinin tarih danışmanı her fırsatta mustafa kemal'e söven şarlatan "tarihçi" mustafa armağandır.
 • ikinci abdülhamid döneminde kaybedilen topraklar:

  - bosna hersek
  - kıbrıs
  - tunus
  - teselya
  - mısır
  - somali
  - habeş
  - şarki rumeli
  - girit (özerklik) + yunanistan'a katıldı
  - kuveyt (özerklik)
  - bulgaristan

  ayrıca yine kendisinin döneminde, borçlar ödenememiş, duyun-i umumiye kurulmuştur.

  imparatorluk, abdülhamid'in tahttan indirilmesinin ardından 3 büyük savaşa girmiş (1. balkan savaşı, 2. balkan savaşı, 1. dünya savaşı) ve en nihayetinde de yıkılmıştır.

  tabi dizi bunları anlatmayacak, ne kadar naif (!), ne kadar sakin bir insan olduğundan; aynı zamanda muhteşem bir padişah olduğundan bahsedilecek. amma ve lakin ülkeyi yıkan padişahı neresinden överseniz övün, bir şey çıkmaz. sıkı yönetimle imparatorluğu yönetebileceğini düşünmüş ancak becerememiş, uluslararası politikalarının her biri tek tek çökmüş ve imparatorluğu da beraberinde çökertmiştir.

  şimdi biri çıkar, "o politikalarıyla osmanlı'nın yıkılmasını geciktirmiştir" der, demesin. hemen yukarıda yazıyor ne kadar toprak kaybettiği, imparatorluk yıkılmamışsa da hem avrupa'da, hem asya'da, hem afrika'da bir sürü toprak kaybetmiş kendisi.

  osmanlı imparatorluğu'nu yıkan padişahtır, bırakın övülsün trt'de. sonuçta akplilerin bayrak ismi bu adam.
 • senaryosunda objektif yaklaşıldığı takdirde o dönemi gündeme taşıyacağı için verimli bir dizi olacağını düşünüyorum. objektif yaklaşımlar olmadığı takdirde ise yalnızca gündemde eleştirilere yol açacağı için kısmi verimlilik oluşturacaktır.
 • yaklaşık 7 gün önce çekimlerine başlanan dönem dizisi. serdar akar osmanlı sevicilerin çoğaldığını farkedip muhteşem yüzyıl kıvamı bir dizi yapalım demiş. o kadar yavuz, bayezıt falan varken batış devrinden bir padişahı konu almaları dikkatimi çekti.

  fragman için