şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • web kazançlarınızı, kendinize ait bir payoneer mastercard'a aktararak herhangi bir atm'den para çekmenizi sağlayan sistem.

  http://www.payoneer.com/
 • 2005 yılında kurulan, ofisi new york'ta, araştırma geliştirme departmanı petah tikva'da bulunan israil menşeli çevrimiçi ödeme sistemi. bu sistem ile internetten kazandığınız paraları payoneer'in gönderdiği banka kartına isteyerek dünya üzerindeki herhangi bir atm'den herhangi bir para biriminde çekebilirsiniz.
 • sayesinde freelance işlerinize ait ödemeleri dolar olarak çekebilirsiniz atmlerden. paypalın adı çıkmış diyoruz sadece bu durumda :)

  türkiyede en rahat teb bankalarının atmlerinden döviz çekebiliyorsunuz. maksimum 1000 dolar çekiyorsunuz tek seferde. 1000 dolar çektiğinizde banka komisyonu + çekim ücreti tam 21 dolarınıza mal oluyor. yani 1000 dolar çekmeniz için hesabınızda 1021 dölar olması şart...

  bir de yıllık 28 dolar bir ücreti var ama bu masrafları türkiyedeki kurun yüksekliği ile çok rahat kapatabiliyorsunuz. şöyle söyleyeyim bunca masrafa rağmen paypalın komik kurlarından kaynaklanan zarardan daha az zarar ediyorsunuz bu sistemde.

  referans sistemi dahilinde eğer bir arkadaşınızı payoneer kullanıcısı yaparsanız, arkadaşınızın ilk 100 dolarlık para çekiminde hem size hem arkadaşınıza 25 dolar yatırıyor... sistem hakkında detaylı sorularınız için yeşillendirebilirsiniz mesaj kutusunu, 2 yıldır aktif kullanıyorum, kurdu oldum...

  https://share.payoneer.com/…ah_erzx8vqlepvyc66dhfw2

  yukarıdaki adres üstünden üye olursanız ilk $1000 dolarlık (evet hayvan oglu hayvanlar 1000 e cikardi limiti) çekiminizde hem size hem bana $25 hediye edilecektir.
 • teb atm'si hariç başka hangi atm'lerden çekebileceğimi merak ettiğim über sistem.

  5$ ve 2$'lık seçim şansı güzel olmuş, atm'den çekerken daha cüzi ücret olsa şahane olacakmış. 1000$ çekim için toplamda 1021,5$ çekim yapılmış.
 • bazı pos cihazlarının desteklememesi üzerine her alışverişte kullanamayabilirsiniz, ayrıca şifresiz işlem gerçekleştiği için sürekli imza atarsınız.
 • bugün tebin 2 atm'sinde de usd olarak parami cekemefim. tutari girdikten sonra nedense teknik bir hata nedeniyle kartı geri veriyor. sorun teb mi, atm mi yoksa payooner kaynaklı mı çözemedim. baska hangi bankalardan usd olarak cekebilecegimi merak ettigim sistem.

  edit: sorun hala devam ediyor.muhtemelen ya içerde dolar yok yada doları vermek istemiyor, daha düşük tutarlı denediğinizde parayı veriyor.
  bir çok atmsinde bu durum mevcut güç bela çekebiliyorsunuz.
  usd olarak para çekebileceğiniz bir başka banka ise odeabank
 • çok güzel sistemdir. paypal'dan daha düşük masraflıdır. lakin dikkat etmek gereken bir nokta var;
  atm'de dolar yoksa vermiyor - ya da ben dolar çekmeyi beceremedim - fakat her halükarda bakiye düşükse ya da para çekemeseniz bile işlem ücreti olarak 1$ kesmektedir. o yüzden para çekecekseniz bir seferde deneyiniz.
 • sonunda ilk transferimi yaptigim sistem. acikcasi bekledigimden kolay oldu. simdi dolar veren atm bulmak lazim.

  edit: teb bankamatiğinden şıp diye çektim.

  özet:

  1. payoneer da hesap açılır. istedikleri belgeler fotoğraflanarak gönderilir.
  2. 15-20 gün içerisinde adınıza düzenlenmiş master card adresinize gelir.
  3. bu kart geldiğinde hesabınızı aktif edersiniz.
  4. payoneer hesabınıza para transferlerini yaparsınız.
  5. döviz veren bankamatiklerden paranızı çekersiniz.

  ayrıca 100$ ilk çekiminize kendinize ve bana 25$ kazandırmak için buradan üye olabilirsiniz.

  ücretler:

  yıllık 30$
  hesabınıza yükleme başına %1 payoneer kesiyor.
  bankamatikten para çekerken çekim başına sabit 3.15$
  ayrıca hesaplayabildiğim kadarıyla %1.8 kadar da teb kesiyor.

  örneğin teb atmsinden 100$ çekerseniz 3.15$ payoneer, 2$ kadar da teb alacak. yani hesabınızdan 105.15$ düşecek.

  edit: bazı sorulara cevaplar

  soru: payoneer ile herhangi birisinden ödeme alabilir miyim?
  cevap: evet alabilirsiniz. hesabınıza girip request payment bölümündeki bilgileri doldurduğunuzda karşı tarafa e-mail gidiyor. karşı taraftaki kişi bu e-maildeki bağlantıya basarak kredi kartıyla ödemeyi gerçekleştirebiliyor. para da sizin hesabınıza geçiyor.

  soru: payoneer ile abd'den ödeme alabilir miyim?
  cevap: evet hem yukarıdaki metodu ya da ach metodunu kullanarak ödeme alabilirsiniz. ach bilgileriniz global payment service bölümünde yazıyor.
 • paypal'a göre daha hızlı ve kullanışlı hesabınıza geçen parayı aynı gün içinde kullanabiliyorsunuz. paypal'da bu süre tatil durumuna göre bir haftaya kadar uzayaniliyordu. üstelik kur farkından da etkilenmiyorsunuz.

  ben galove'nin refere linki üzerinden üye oldum ve ilk 100 dolarlık çekimimde 25 dolar kazandım. sanırım o da kazanmıştır.

  siz de bu linkten üye olup ilk 100 dolarlık çekiminizde bana ve kendinize 25 dolar kazandırabilirsiniz:
 • nakit çekmek için kullandığınızda aldığı komisyonları vermemek için, alışverişlerde kullanmanızı tavsiye edebileceğim, bence süper bir sistem.