şükela:  tümü | bugün
  • mastercardın çıkardıgı yeni bir teknoloji.. kart manyetik banttan degil de üzerindeki bulunan bir anten aracılığıyla kendisine yaklaştırılan pos ile iletişim kuruyor.. tabii ki kartın ve posun da bunu desteklemesi gerekiyor.. kart kullananın elinden çıkmadığı için daha güvenli, şimdilik orlandoda deneniyor, yakında yaygınlaşacakmış..
  • an itibarıyla postacının getirdiği, bonus premium trink kartımı aldıktan sonra düşünüyorum da tam da chip and pin uygulamasıyla kredi kartı çalınmalara karşı bir nebze de olsa korunuyorken bu paypass ile birlikte hırsızlara burger king'de ücretsiz yemek yeme hakkı tanındığını farkettim. imza yok, şifre yok, göster geç!

ayrıca bkz: kentkart kentkart trink olsun kampanyası.
  • garanti bankasının şu an verdiği saatler çok kullanışsız ve kalitesiz.ücreti 200-800 ytl arasında olacak daha kaliteli saatler getireceklermiş.
  • yakinda istanbul da taksilerde de kullanilmaya baslanilacak olan teknoloji. garanti bankasi 100 taksiyle baslayip zamanla yayginlastiracakmis.
  • bu işin turkiye deki görünmez kahramanı smartsofttur. helal olsundur, takdir edilesidir. garanti vs. bunların müşterisidir sadece.
  • muadili için (bkz: paywave)
  • canakkale belediye'sinin erken davranmasi sonrasinda, turkiye'de ilk kez toplu tasima araclarinda kredi karti kullan1lmaya baslandi.

garanti bankasi'nin paypass kartlarina sahip olanlar otobuslerde kredi kartlarini kullanarak seyahat edebiliyorlar. tahminen diger bankalarin paypass kartlari ile de oluyordur.
  • o kadar kolay ve o kadar muhteşem bir ödeme rahatlığı sağlıyor ki, bütün yer yüzü, simitçiler, otobüsler, vapurlar, milli piyango bayileri vesaire bunun pos cihazını alsınlar ve biz sadece kimlik gösterir gibi kart göstererek ödeme yapalım fikrine sürüklüyor insanları..

yok şifreymiş, imzaymış, kimlikmiş vesaireymiş o kadar zulüm geliyor ki bu yöntemden sonra..
  • hizzz adı altında hsbc'nin sunduğu hizmet, ilgili pos cihazına sahip bir çok işyerinde bu hizmetin çalışmaması beni benden almış, bunun üstüne ilk ekstrede gelen 60 tl'lik kart bedeli yok artık dedirtmiştir. macera kısa sürmüş,karta iptal yolları gözükmüştür.