şükela:  tümü | bugün
 • bu ülkede sanal pos almak zordur *. türkiye'de bankalar bu işi tam anlamamaya, doğru dürüst beceremeye dursun payu.com.tr diye bir firma gelmiş türkiye operasyonunu başlatmış, tüm banka pos'larını, fraud filtresi ve ekibiyle birlikte işyerlerine veriyormuş. üstüne lisansör kuruluşlardan da izin almışlar bu iş için. biraz araştırınca 8-10 ülkede bunu yaptıklarını görebiliyorsunuz. ha bir de markafoni'yi mi satın almışlar ne, öyle diyorlar.

  gavurlar yapmış anlayacağınız. takip halinde olmak lazım.

  payu türkiye web sitesi
 • başvurum kabul edilirse, yapacağım entegrasyonu vatana millete amme hizmeti olarak sunmayı düşündüğüm alternatif sanal pos hizmeti.

  bir şirket kurun (veya varsa), bir e-ticaret sitesi kurun, bütün yönetmelikleri halledin ve herhangi bir bankadan sanal pos almaya çalışın. işte o zaman firmanın verdiği hizmetin değerini anlayacaksınız.

  sanal pos'un che guevara'sıdır.*
 • stripe'in turkcesi. guzel girisim, ilerde cok ise yarayacak. ancak oncelikle turk yasalarinin degismesi gerekiyormus "sirket" olmadan internetten satis yapmak icin. duzeldigi anda amator muzisyenlerden tutun, indie game developer'lara kadar satis yapmanin yolu acilacak!
 • e-ticaret sektöründe önemli bir açığı kapatan şirket. şimdilik tek sıkıntısı her ödemenin onaydan geçmesi ve yalnızca ortak ödeme sayfasının olması. ama bir sanal pos alana kadar 40 dereden su getirildiği ülkemde bunu bulup başka şeyler aramamak gerek.
 • inanılmaz teknik problemlerden dolayı büyük zararlara yol açan sözde teknoloji şirketi. en son 18 ocak 2013 cuma günü tüm sistemleri çökmüş ve üzerinden ödeme alınamamıştır. bununla ilgili hiçbir şekilde haber vermeyip sorunu bizim farketmemizi sağlamışlardır. iletişime geçildiğinde ise sorunun pazartesi (21 ocak 2013) tarihinde çözüleceği bu zamana kadar da kendi sanal posumuzu kullanmamızı söylemişlerdir. yani bu firmaya güvenerek satış sisteminizi kurduğunuzda bir anda ortada kalabilirsiniz.

  ilk etapta müşterilerin ekstresinde payu / sirket adi şeklinde gözükeceğini belirtmelerine rağmen ekstrelerde sadece payu yazması nedeniyle sayısız chargeback talebiyle direkt sizi uğraştırıyorlar. herhangi bir şekilde işlem iptali olduğunda payu panelinden iptal ediyorsunuz. iptal talebiniz payu personelinin ekranına düşüyor ve manual olarak bu işlemi iptal ediyorlar. dolayısıyla bazen iptal ettik demelerine rağmen müşterinin kartından iptal edilmediğini gelen sinirli telefonlardan öğrenebiliyorsunuz. bazı durumlarda zaten o karttan çekim yapmamışız ki gibisinden cevaplarla size dönebiliyorlar. ee madem çekmediniz nasıl onay döndürüyorsunuz ki?

  ayrıca ortak ödeme dışında api adını verdikleri javascript üzerinden çalışan başka bir sistemleri daha vardır. bu sistemi kullanırsanız haber vermeden js kütüphanesinde değişiklik yapıp sizin kodunuzun çalışmamasına neden olabilirler.

  sıkıntısını yaşayan birinden tavsiye; gidin banka kuyruklarında günlerce bekleyin yine de bulaşmayın bu firmaya. kendi sanal posunuzla halledin işlerinizi. artık kafam çok rahat :)
 • ne kadar büyük bir firma olduklarını, sitelerine bir iletişim telefonu dahi koymayarak gösteren firma. iletişim formu ile mesaj/email gönderiyorsun, onada geri dönüş yapmıyorlar! halbu ki ben senin pos'undan aylık 100bin tl'lik çekim yaptıracaktım...
 • e-ticaret siteniz için kredi kartı tahsilatını (komisyonunu kestikten sonra) sizin için yapan bir sistem. buraya kadar güzel. anlaştıkları bankalar, taksit seçenekleri vs hoş. lakin müşterinin kart ekstresinde payu yazması işi bozuyor.

  şikayetim var'a falan baktığınızda, "kredi kartımdan payu adı altında para kesilmiş" diye bir sürü itiraz ve şikayet girilmiş. anladığım kadarıyla vatandaş bir siteden alış veriş yapıyor, kart ekstresinde o site yerine payu görünce kafası karışıyor ve itiraza yardırıyor.
 • türk e-ticaret sektöründeki kanayan yaralara merhem olacak firma.

  sanal pos alımındaki bankaların sergilediği keyfiyet, taksit seçeneklerinde büyük firmaları kayıran finansman maliyetleri, dolandırıcılık olasılıkları vs. bir sürü soruna çözüm olabilecek gibi gözüküyorlar.

  bu kadar hızlı ilerleyebileceklerini sanmazdım. ortakları arasına havayolu şirketleri, e-ticaret sektörünün iri kıyım oyuncularını falan katmışlar.

  direkt müşterileri e-ticaret firmaları olmasına rağmen son tüketiciyi direkt etkileyebilecek kampanyalar yapmışlar falan.

  not (kesin bilgi yayalım lütfen): ekstrede firma adını payu olarak gösterme işi, desteklemeyen bankalar yüzünden sorun olmaya devam ediyormuş. en nihayetinde o ekstreyi basan banka. bankalarda bi tip işlerin genelde hantal ilerlemesi bir şanssızlık. üzerinde çalışıyorlarmış. destekleyen banka sayısı artıyormuş falan.
 • fraud filtresi olduğunu idda edip, sizin şüpheli görüp iptal etmeye çalıştığınız bir işlem için size ertesi gün telefon ile geri dönüş yapıp, "ya şu işlemde bir sorun olabilir mi, şüpheli bir ödeme denemesi olmuş sanki, half 3d ödeme yapmış alıcı" diyen bir firmadır. kardeşim sen bize 3d secure'siz ödeme alamazsınız demedin mi? half 3ds'ye neden izin verdi sistemin o zaman? senin profesyonellik anlayışın bu mu? sen mi koruyacaksın fraudlardan bu halin ile?
 • 25.02.2014 tarihinde anonim şirket olmuş. tam ünvanı; payu bilgi teknolojileri ve ödeme hizmetleri anonim şirketi'dir.