• pazar 8x ekolunun 80'li yillardan kalma son temsilcisi..

(bkz: pazar 8x)
  • 1989 senesinin son pazarının aynı zamanda 31 aralık olması sebebiyle, pazar 89'dan pazar 90'a geçiş şatafatlı gerçekleşmiş; birkaç saat sonra başlayacak dansözlü yılbaşı eğlencesine adeta bir ön hazırlık olmuştu.
    mustafa yolaşan'ın sunduğu son pazar 89'da, programın kapanışında sibel can şarkısını söylerken arkasındaki dev "pazar 89" yazının yanında bir goril belirmiş, "89"un 8'ini alıp götürmüş, 9'un yanına bir 0 getirerek 89'u 90 yapıvermiştir. o sırada ilk çocuğuna hamile olan sibel can'ın arkasındaki gorilden haberdar olup olmadığı izleyenleri telaşlandırmıştır. televizyonları başındaki milyonlar sibel can'ın gorilden korkup düşük yapmasından endişe etmişlerdir.
  • dedim bu böyle bir bir gidiyorsa, ikibine kadar gider bu.
    (bkz: cmylmz)
  • 80' lerin sonunun soğuk pazarlarını ve ertesi güne ait olan sıkıcı ilkokul pazartesilerini unutturan,

çocukluğumun annem ve babamla izlediğim yegane televizyon programı..

unutulmazdı çünkü bu program 80'lerin kasvetini bir nebze de olsa dağıtırdı,
    pazarların o içe geçen sık boğazlığını, banyo telaşlarını, okul hazırlıklarını söker atardı,
    ve kendine nadide bir yer edinirdi aile toplantılarında..

sunucu önde konuşurken,
    arka fonda kocaman bir "pazar 89" yazısı çıkardı, gözünüze gözünüze sokulan..
    rengarenk bir hava sinerdi siz izlerken sonra ise, hem konuklarına hem izleyicilerine.

ben o nefret ettiğim "pazartesi ilkokul hazırlıkları"ndan az buçuk da olsa kurtulduğumdan kelli,
    mutlu mesut gülümseyerek izlerdim bu güzelim pazar programını..
    ne annem ne de babam bana karışamazdı o esnada çünkü onlar da seyrederdi.

merak ederdim içten içe, "daha kaç sene daha devam edecek bu program" diye,
    ve o meşum soru ; "acaba 2000'de de yayınlanacak mı ki ?"
    ya "ben kaç yaşında olacağım ki o zaman ?"..

of of, seneler geçti, biz büyüdük,
    ve evet kirlendi dünya..
  • pazar bunalımının zirve yaptığı şu saatlerde, anımsayarak ruhumun daralmasına sebep olan programdır. öyle böyle değil. hani 89'u hatırlamam da, 90, 91... bir yarışma vardı içinde... bastığında yanan kutucuklar vardı. ben de üzeri kare kare olan halımızda oynardım onu. of.
  • öğleden sonra başlayıp akşama kadar sürerdi. arkadaş insanın pazartesi sendromunu nasıl azdırırdı bu. 89'da da ne sendromu lan demeyin. yapılmamış büssürü ödevim olduğu için zamanın daraldığını haber ediyordu.
  • pazar 90 olması çocukluğumum en büyük travmalarından.
    nasıl ya? neden ama? bildiğin mutsuz oldum, üzüldüm.
  • abimle 2000 yılında adının ne olacağına kafa yorardık. pazar iki bin mi pazar sıfır sıfır mı yoksa pazar yüz mü diye. 89'dan sonra izlemeyi bıraktığım için adının ne olduğunu hiç öğrenemedim. bilenler yeşillendirsin
  • ersen ve dadaşlar bu programın kadrolu grubu idi. neredeyse iki haftada bir çıkarlar, düzenli olarak aman tertip ve polis haydar isimli eşsiz eserlerini seslendirirlerdi.
hesabın var mı? giriş yap