• bizimkiler yerine zeyna izleyerek kısmen yaptığım rituel
  • yıllar sonra duygulandırır, artık hiçbir şeyi samimi bulmadığımı fark ettirir. öyle işte biz büyüdük ve kirlendi dünya.
  • gündüzünde herkül ve zeyna izleyenlerin akşam yatış saatine adım adım yaklaşırken gerçekleştirdikleri eylemdir. reklam arasında hacışakir sabun ile yıkanan çocuk diğer reklam arasına kadar mutlu mesut sessizce evin sıcağına alıştırılır. parliement gece kulübü sinemasının başlangıç müziğiyle yatakta yerini alması kaçınılmazdır.
  • cok iyi hatirladigim bir sahne vardi bir pazar gecesi olarak. mevsimlerden kisti, utu masasi oturma odasina kurulmustu tv'de anne utu esliginde dizi izlerdi, ben okulum icin bici bicimi yapmis sicacik oturma odasina girmistim. eurovision vardi o zamanlar turkiyenin katildigi. bi eurovision bir dizi izlenerek gec yatilmis cok gece kalindigi icin eurovision sonucu sabah ise gitmek icin kalkan babadan ogrenilmisti. bu sahneler canlanirken de insan hissediyordu samimiyeti, ilerde bu sahnenin olmayacagini, ailenin elbet bir gun dagilacagini, yani, evlenen olacak universiteye giden olacak ve en uzucusu cocuklugunu gecirdigin evden tasinilacakti. hala o ev aklima geldikce, orayi ozluyorum, bogazim dugumleniyor, icimde bi sicaklik artiyor, yutkunamiyorum. aslinda alt tarafi dort duvar ama iste bilmiyom be sozluk, bak yine kotu oldum. o evden son kez ayrilisim, ablamla son kez odamizda cekindigimiz fotomuz.. ozledim.
  • az kanal az dizi döneminde çoğunun mecburen yaptığı iştir. geçmişte kalmıştır, birçok kişi için ortaktır, o yüzden muhabbeti ve malzemesi boldur. dizi güzeldi, dönem güzeldi. sonlara doğru sıkmıştır, reytingi azalmıştır ve ömrünü tamamlayınca kalkmıştır. bunun muhabbeti de güzeldi ama artık o da sıkmıştır, reytingi azalmıştır ve ömrünü tüketmek üzeridir. geçmişte varsa güzel şeyler, bırakalım da öylece kalsın. arada yad edilir ama bu kadar da olmamalı. hatıraların bari bokunu çıkarmayın.
  • (bkz: #46304196)
  • hayatın en güzel ve en doyumsuz rutinlerinden biri olan durum.
  • muhteşem anların kıymetini hiçbir zaman yaşandığı sırada bilemediğimizi gözümüze gözümüze sokan bir başlıktır bu...
  • hay sikecem ama birader her yer de 90 lı yılların çocukları başkaydı geyiği birader naptınız amk uzaya mı çıktınız peygamber mi oldunuz noldu yani alt tarafı taso oynadık şahane pazar izledik siktirin gidin şimdi 15 sene sonraki başlıkları görebiliyorum (bkz: cumartesi sabahı erkenden kalkıp pepe izlemek)
hesabın var mı? giriş yap