şükela:  tümü | bugün soru sor
  • en çok düşündüren kırmızı türbanlı üstü güneş gözlüklü bacıdır.

"domatesin kilosu, mesela 3.5 lira ise yurtdışında 1 tanesini alamazsınız." gibi anlaşılması güç bir cümle kurdu.

ne demek istediğini tam olarak anlamamakla birlikte, yurtdışında 1 tanesini alamamızın sebebi 1 avronun 3.03 tl olması ise zaten kendi ayağına sıkmış oluyor. zira 2003 yılı nisan ayında euro 1.79 tl idi.

ha yok değilse, birden fazla sitelerden yaptığım araştırmalar neticesinde almanya'nın en pahalı şehirlerinden olan münihte domatesin kilosu 2.68 avro olarak gözüküyor.

ancak asgari ücretin 1700-2000 avro olduğunu düşünürsek oralarda, yurtdışında 1 domatesten birazcık daha fazla alınabileceğini gösteren videodur.
  • yağmuru veren allah bunlara beyin vermeyi unutmuş.
  • nursuz ve çirkindirler. oy verdikleri parti bellidir. zaten sorun şu ki, malum partiye oy veren insanların suratlarından şer akıyor. yaşlısı, genci aynı. hani yaşlı insan yüzü temizdir, nurludur falan ama yok bunlarda yok. kötülük akıyor hepsinin yüzlerinden. ulan yüzleri zaten öyle sesleri de iğrenç amk. bu kadınların yetiştirdiği evlatlardan hayır gelmez.
  • -bu ülkede en zor şartlarda yaşayan kesim hangi kesim?
    asgari ücretliler.
    -en memnun kesim hangi kesim?
    asgari ücretliler.
    -solcular kimlerin yaşam şartlarını iyileştirmek istiyor
    asgari ücretlilerin
    -solcuları eylemlerde ellerinde sopalarla kimler kovalıyor
    asgari ücretliler.
    -enflasyona karşı en çok kimlerin maaşı eriyor?
    asgari ücretlilerin
    -insani olmayan şartlarda, sürelerde kimler çalışıyor
    asgari ücretliler
    -çalışma şartlarını düzeltmek için didinen sendikacıları kimler linç ediyor
    asgari ücretliler

- bir araştırma yapılsın asgari ücretlierin en az %75i hükumeti ve politikalarını beğeniyor. alan razı veren razı gayrı beni hiç ilgilendirmez ötesi.

dip not: "başımızdakini (hükümeti) kötüleme allah ediyor allah" diyen teyzenin ne demek istediğini anlayamadım. allah'ı mı kötüleyelim?
  • biz de akp'ye laf atalım. la bunlara domates 10 lira desen gene alırlar. böyle toplumu herkes soyar lan.

ne demişler: ben böyle halkın götünden donunu alırım.
  • boşuna dememişler deveye diken insana siken... yada seveni sikerler, sikeni severler diye.
  • türbanlı insanlar diye ayrılması yanlış olan videodur. açıklar akp'ye oy verip savunmuyor mu? videoyu izleyince bunun yanında aklıma gelen şey akp'den ve akp zihniyetinden nefret eden bünyem 'bizim millete her şey müstehak' diyerek benim bile akp'ye oy veresim geldi. yurdumun insanından cehalet heykeli dışında başka bir şey olmaz onu da anlamış oldum.
  • (bkz: aziz nesin)
  • zengindirler. nerdeyse fiyatlar düşük biraz zam yapsın diyecekler, daha geçen gün pazara çıktım, fiyatlar uçmuş durumda. aklı mantığı olan insan fiyatlardan memnun olmaz.