şükela:  tümü | bugün
  • ertesi günün; ptesi olması ve tekrar işe gidecek olmanın, verdiği kasvetten ibarettir...
  • ağır, lapa lapa yağan kar ve behzat ç.'yle azalır.

edit: noktalama işaretlerine uyalım uymayanları uyaralım.
  • bünyemde doğuştan var olduğuna inandığım özellik. genlerime yazılmış be.

bugüne kadar kaç pazar günü yaşadıysam hemen hepsinin akşamında tarifsiz hüzünler çöktü içime. ne kadar neşeli olsam bile neşem gölgelendi. pazartesi sendromu yavaştan yavaştan kanıma karışmaya başladı. anlayacağınız, haftanın 7. günü, hüzün günü oldu benim için. üretimimde bir problem var sanırım.
  • ohh be! yazdım da rahatladım, demek ki neymiş yalnız değilmişim, dedirten haftanın en acımasız zaman dilimi....
  • gece yerini depresyona bırakan hüzündür.

(bkz: pazar gecesi depresyonu)
  • pazartesi sabahina uyanmadan gecmeyen huzundur.sebebine gelince kole gibi calismaya alisan bunye cuma gunu paydos ettikten sonra kazandigi sartli tahliyenin sona ereceginin farkina varir ve bir sonraki cumaya ulasmasi için onunde bes koca gün vardir.bu yuzden huzun kaplar her yani.
  • kendisi pazar günü başlayıp, pazartesi akşamı son bulan bir hüzündür. sayesinde bir hafta 5 gündür.
  • çok eskiden, çocukluktan gelendir. banyo günüdür, ertesi gün okul vardır. 11 sene kadar böyle gider bu, üniversite öğrencisiyken biraz hafifler. daha sonra "mecbur olduğun hayat" başlar ve o his tekrar gelir. "hayat dedikleri buymuş işte" çıkarımının sana hatırlattığıdır. değiştirmek elindedir elbet.
  • çoğu pazar hissedilen, bu seferkinde 3. kez aldığım ve 2. sınıf derslerinden kurtulamama sebep olan, yaklaşık 15 kere çalışıp, 15 tane sınavına girdiğim o dersin bütünleme sınavına saatler olduğu için, biraz daha ağırını hissetmekteyim bugün. sabır, şans ve başarı istiyorum. artık lütfen bu sefer olsun.