• arabalarına tutkuyla bağlı olan insanlar için hiç de zorlayıcı olmayan, bilakis pazar günlerine ayrı bir anlam, eğlence katan eylem...
  • pazar gunu yapacak bir sey bulamayan insanlarin garip aktivitesi
  • arabasını hayatının önemli bir parçası sayan insan modelinin gerçekleştirdiği eylemlerden birisi.
    bu işi, güzelim bir pazar sabahı, üzerine geçirdiği kollu atlet ile, gurur duyduğu arabasının daha da gurur duyduğu teybinne müzikler açarak, gayet yavaş ve derinden arabasını temizler
  • normal şartlar altında gün boyu evden ve dolayısı ile karısının çenesinden uzak olan kişinin, pazar günleri de aynı konforu yakalamak üzere evden kendini dışarı atma bahanesidir kimi zaman.
  • cumartesiden ılık suya bastırmayı gerektirir bazen.
  • bazen araba tutkusuyla falan pek ilgisi olmayıp çok rahatlatıcı olabilen bir eylemdir.
    hayvan müsait bir yere çekilir, pastaneden hortum falan uzanmıyorsa bir kova su alınır, fırça değil süngerle yavaş yavaş acele etmeden temizlenir araç. miyagi san görseli de geçer hatta bir sağdan bir soldan diye diye aklından insanın.
    araç bu kez bir rahatlama amacına araç olur. saatler geçer, haftanın muhasebesi yapılır.
    hatta geleneksel olarak niye bilmem lastiklere arap sabunu da sürülürken gelecek haftanın kısmi planları bile yapılmış olabilir.
  • bi çeşit baba işkencesi
  • cocukken ulan ben bu arabayi bir yikarim üzerine de $ole bir güzel kullanır hatunlara hava atarim matığıyla yapılan bu eylem , genç yaşlarda arabamı yıkıyıp cilalıyım da sonra turlarken havam olsun , herkes temizlige baksın mantığına , daha da ilerleyen orta yaş durumlarında ise ulan arabayı da 1 aydır yıkatmadık tozdan göz gözü görmüyor alışveriş yaparken otoparkta ben gelmeden yıkarlar mı acaba bi de beklemeyelim anasını satıyım mantığına bırakır.
hesabın var mı? giriş yap