şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: lemon tree)
  • bazen yapılması gerekendir. zira tembellik her eve lazımdır.
  • öğrencilik yıllarında boğaza atılan bir düğümdü benim için; okunacak kitaplar ve yapılacak ödevler yüzünden.
    şimdi ise hakettiği değeri aldı ve tadından yenmez oldu.
  • fınçık fınçık kalabalıklardan oturacak adam gibi bir mekan bulunamayacağının olasılığı, pörçük pörçük yaz sıcağında yapış yapış olunacağı fikri ve toplu taşıma araçlarının özellikle yazın tavana vuran kendine has* kokusu akla geldiğinde yapılması en mantıklı olan şeydir kanımca.

çalışan biri değilim, okula da her gün gitmiyorum. e neden pazar günü kalabalıklara bir de kendimi ekleyeyim? işte bunu düşünen ben, pazar günü dışarı çıkmıyorum. ve hafta içi dışarı çıkarak pazar günü dışarı çıkanlara bir sandalye ve bir masayı hediye etmiş oluyorum. nası fikir ama ? bu fikir, pazar günleri dışarı çıkmaya üşenen herkese hediyemdir.
  • genelde her pazar yaptığım aktivite.

(bkz: yengeç burcu erkeği)
  • benim için palmiye ağaçlarının altında denizden gelen meltem eşliğinde ananas suyu içmekten daha kallavi ve daha lüks bir durumdur.fekat pazar gününü evde geçiren simbiyoz oturmaz efenim yatar, hemde camış gibi.
  • eviniz eğer şehirden uzak, huzurlu semtte ise, sokağınız sakin, içiniz dinginse, yapılmaya doyulmayan eylem. şöyle camı açtığınızda, veya balkona çıktığınızda deniz kokulu ılık rüzgar yüzünüzü okşuyorsa, dışarısı sıcakken eviniz serinse, kendinizi her yerden daha güvende hissediyorsanız, sabah kuş cıvıltılarıyla uyanmışsanız, ve gün boyu da martı çığlıkları size melodi olmuşsa, sevdikleriniz yanınızdaysa, elinizde güzel bir kitap, damağınızda şekerli bir tat...okumak yordu mu? yalnız değilseniz ailenizle sohbet edin, arkadaşlarınızı eve çağırın. yarım kalan işlerinizi tamamlayın, kendinizi memnun edin. ama hayattan bir gün çalın, ve bir pazarı da sakin, dingin, güvenli, sıcak evinizde geçirin. kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biri bu.
  • bugün seve seve yaptığım aktivitedir. bütün senenin yorgunluğunu, bi sürü atıştırmalık eşliğinde evin bir koltuğundan kalkıp öbür yatağına uzanmakla geçirmek isteyenler için de eşsiz bir dinlenme olabilir. ya da baileysli güzel bir kahve eşliğinde kitap okuyarak da geçirilebilinir belki? ya da film arşivlerini toplayıp ardı ardına izlemekle de geçirilebilinir? ya da boyalarınızı tuvalinizi toplayıp her zaman istediğiniz ama zaman bulamadığınız resimleri yapabilirsiniz belki? ya da müziği açıp eski karışmış fotoğraflarınızı düzenleyerek anıları yad etmekle geçirebilirsiniz? ya da odanızı toplamak belki? pazar günü görevlerden uzak ve tam gezmelik bi tatil gibi kabul edilebilir aslında ama, özellikle bugünü evde geçirmek çoğu aktiviteden daha zevkli geliyor bana.
  • (bkz: dinlenmek)
  • pazar günü evde oturan insan güvenilir insandır.
    hafta içi, hatta cumartesi günleri dahil çalışan biri ise, pazar günü evde miskinlik yapmayı tercih etmeyen insandan korkarım ben. neyin peşinde olduğunu sorgularım. sevgilim ise ayrılır, arkadaşım ise küserim. bir daha da konuşmam.