şükela:  tümü | bugün
 • türk milletidir. sürekli şikayet ettiğine göre domatesin, patlıcanın, patatesin kilosunun 10 krş olmasını ister. ulan kilosu 2 lira çok mu pahalı domatesin ya da herhangi bir meyve ve sebsenin? adam 2 kilo satsa ancak bir litre yakıtın parasını karşılayabiliyor, sabahtan akşama kadar pazarda adana gibi güneşli bir yerde eşek gibi ter döküyor. bırak biraz da o kazansın, emeğinin karşılığını alsın. çok mu yani?
 • haklı şikayet eden millettir. yakıt pahalı diye mahsulü pahalı satmak değildir çözüm; yakıtın pahalı olmasına da isyan etmektir.
 • haklı millettir. devletinden gram yardım almadan pahalı mazot ve gübre ile ancak bu kadar olmaktadır. üretenin az ya da hiç kazanmadığı, oturduğu yerden altlarına passat çeken kabzımalların kaymağı yediği yarak kürek bir sistem bu.

  italya'daki üretici devletinden yardım da alır. bal gibi domatesi de güle oynaya üretir. zaman zaman türkiye'den daha iyi domatesi daha ucuza da satar.

  (bkz: bir başkadır benim memleketim)

  ette de aynı, fındıkta da, meyve sebze'de de.
 • geliri yetersiz olduğundan 2tl domatese verirken şikayet eden halktır. adama 1300 tl maaş veriyorsun, 13,000 değil. tabi şikayet edecek. herkes bazı partilerin kadrolu eksisozluk yazarı olarak oturduğu yerden bir ton maaş almıyor.
  sırtında taş taşıyor ve 1300tl alıyor.
  kira ödüyor, fatura ödüyor, çocuk okutuyor ve pazardaki fiyat 10 kuruş olsa da pazara para kalmıyor.
 • pazar pahalıysa markete gitsinler...denilecek millettir.

  yüzyılın çözüm önerisini sundum.