• istanbul bilgi üniversitesi öğretim görevlisi güventürk görgülü ve pazarlama danışmanı nesteren şencan görgülü'nün birlikte kaleme aldıkları kitap. kitapta mor inekten gerilla pazarlamaya, nöromarketingten mavi okyanus stratejisine, deneyim ekonomisinden yeşil pazarlamaya kadar bu alemde ne tartışılıyorsa var. okuduğunuz zaman en az 15-20 kitabı okumaktan yırtabilirsiniz. üstelik reklamcı pazarlamacı arkadaşlarınıza ahkam kesebilecek kadar da konuyu öğrenebiliyorsunuz. tabii patronsanız ne bileyim bir yerde üst düzey yönetici filansanız belki daha fazla faydasını da görebilirsiniz. okuması zevkli ve konular kısa kısa bölümler halinde ele alındığı için çok da kolay okunuyor. kitap için bir web sitesi de yapılmış www.pazarlama30.com pazarlama 3.0 nedir diye sorarsanız, satmaya çalışmadığınız, çoktan satın alınmış bir ürün ortaya çıkartabilmek diye tarif ediliyor. bir de eğer para kazanmak istiyorsan, amacın para kazanmak olmamalıymış. insanların parasını nasıl alırım diye sormak yerine insanlar için ne değer yaratırım, onların hangi ihtiyacını karşılarım diye sormalıymışsın. eğer öyle yapıp gerçekten insanlar için değer ifade eden bir şey ortaya koyarsan para zaten sana gelirmiş. yani parayı kovalama senden kaçar, ilgilenmiyormuş gibi yaparsan dönüp dolaşıp sana gelir diyorlar.

    pazarlama 3.0
  • (bkz: marketing 3.0)
  • bizim aklımızdan geçeni, yahu olsa amma da kıyak olurdu dediğimiz ürünleri/servisleri düşünen, tasarlayan, tüketiciye ulaştıran ve kullanıcılara işte aradığım bu dedirten yepyeni bir pazarlama anlayışı pazarlama 3.0

    bir de kitabı var, nesteren ve güventürk görgülü tarafından kaleme alınmış. ayrıca güventürk görgülü ile bu meşhur kavram üzerine yapılmış güzel röportaj da konu hakkında epey bilgi veriyor.

    http://www.pazarlamadunyasi.com/…id=5402&itemid=671
hesabın var mı? giriş yap