şükela:  tümü | bugün
  • pazartesi sabahları uyanıldığında yaşanılan ve kışın daha baskın hale gelen durum. iznini hafta içi kullananlar için alternatifler şu şekilde olabilir:
    salı sabahları yaşanan istifa etme hissi
    çarşamba sabahları yaşanan istifa etme hissi
    perşembe sabahları yaşanan istifa etme hissi...
  • son 3 haftadır bu sefer yapıyorum diyerek ofise geldiğim, ama bugün de patronlar gelmediği için doyuma ermeyen his. mecburen akşama kadar ofiste kalacagim şimdi. yarın bir daha deneyeceğim.

edit: pazartesi gelen hissi çarşamba dışavurdum (whatsaptan oldu ama napim artık). cumada kendimi dışarıya vuruyorum. mutluyum galiba şu an.
  • psikolojik olarak arada kalmışlık durumudur. istafa edip mutlu olduğum şeyleri yapma isteğiyle başlar. kişi kendini sorgulamaya başlar. bir kere geldiğim dünyada hiç bir amacım olmadan 9 - 5 çalışıyorum diye. çalıştığı yere geldiğinde toplum psikolojiyle ve endişe ettikleri galip gelir. kişi düşüncesini erteler.

ıt'lerde çok fazla yaşanır. geliştirici kimliğim eriyor. abuk subuk işlerle uğraşıyorum. hayallerimi yazabilirim. inandığı işin parçası olabileceğini düşünür. sonra ülkedeki gelir seviyesi ve maaşını düşününce freelance olarak yapmayı dener. yine yapamayacaktır. özgüven problemi insanlarda erken yaşlarda oluşur. çünkü normal olan insanların toplumla aynı düşünceyi paylaşmasıdır. özgür irade olduğunu düşünürüz. halbuki düşüncelerimiz sistem tarafından manipüle edilir. heyecan ve istekler daha metaryalist olur. kısacası robotlaşırız ama özgüveni yitik bir şekilde.
  • tam o duygular içerisindeyken denk geldiğim başlık.
    bıktım dostlar, çalışmaktan ve sömürülmekten bıktım.
  • yokluk görmemiş şımarık bünyelerin götünden uydurduğu his.

bitin kanlanmış derler bizim orada... bildin?

işi bırakacak adamı kimse tutamaz.
  • çoktan karar vermiş, çeşitli sebeplerle bugünü bekliyordum ki uyanır uyanmaz bu başlık karşıma çıktı. sabahları zar zor kalkıp ofise giden ben, bir koşu gidip bu işi bitiyorum.
  • işverenin'de işçiye karşı stresini yansıtmasından sonra patlama noktasına gelinen durum.
  • ya o his patronu görmediğim sürece bana uğramıyor. ben çalışmayı seviyorum ama patron sevmiyorum. patronların kafasızlığını sevmiyorum. şansla işletme sahibi olan adamlar bu patron milletinin %80'i.
    burada koç ya da ne bileyim jobs şansla patron olmadı arkadaşım onlar zamanında çekmiş çekeceklerini sonra da o konuda eğitmişler arkalarından gelen nesilleri.
    ama vizyonu hökümet eyi diyen adamın oğlu olup bala göte bir işletme sahibi olan çomar sürüsünün şanstan başka açıklaması olamaz.