şükela:  tümü | bugün
  • tesk başkanı bendevi palandöken'in muazzam tespiti. bu adam bilmeyecek de yüz elli dolar birikimi olan tipler bilecek.

--- spoiler ---

piyasalarda spekülatif bir gelişme var" diyen palandöken, "vatandaşlarımızın sabırlı olması gereken bir süreçten geçiyoruz. önümüzdeki hafta başından itibaren piyasalar normale dönecek" ifadesini kullandı.

palandöken, "spekülatörlerin oyunları bozulacak. paniğe kapılmaya gerek yok. ülkemiz üzerine oynanan oyunları miletçe bozmamız gerekiyor. bütün kesimler bu spekülatif gerilmenin boşa çıkarılması için gayret göstermeli ve sabırlı olmalı" dedi.
    --- spoiler ---

https://tr.sputniknews.com/…lis-bendevi-palandoken/
  • olumlu bir düşünce olduğu için azgın azınlık ölü taklidi yapıyor.
  • kastı şu: hepiniz buna alışacaksınız ve o şemsiye açılacak.
  • haftasonu dolar 10 tl'ye çıkıp pazartesi 8 tl'ye düşerse nomal mi olacak? bunun normali ne? sanki çocuk kandırıyorlar ameke.
  • burada goygoy yapanların derdi ekonominin çıkmaza girmesi olsa anlayacağım da bir çoğu baba parası yiyen ergenler olduğu için çok da umursamayacakları açıklamadır.
  • nedense bana aşağıdaki fıkrayı hatırlatan açıklamadır.

avcının biri bir gün kahveye gelmiş. herkesi etrafına toplamış ve anlatmaya başlamış
    -bi gün geyik avına çıktım. baktım 5 metre boyunda bir geyik. çektim tüfeğimi vurdum. baktım taşınacak gibi değil. bir bacağını kesip omzuma attım.
    çayını yudumladıktan sonra devam etmiş
    -sonra 2. geyiği gördüm. ben diyeyim 8 sen de 10 metre boyunda. çektim tüfeği onu da alnının ortasından vurdum. kestim bir bacağını attım diğer omzuma…
    o arada laf karışmış. sonra adam lafını unutmuş, etrafındakilere nerede kaldığını sormuş. oradan bi adam demiş ki
    -abi bacakları omza atmıştın
    adam devam etmiş
    -yav attım işte bacakları omza... sonra ver allahım ver, ver allahım ver.
  • normale dönecek derken, 6.50 normal olacak.
  • ancak temenni olabilecek tespit. piyasalar elbet normale döner ama o arada normal neye döner?
  • sakkadanak 10 yuz milyon trilyon salacak galiba

(edit: budut)