şükela:  tümü | bugün
 • demonoid'de son birkaç haftadır bir sürü klasik albümün plak versiyonlarından riplenmiş flac (kayıpsız sıkıştırmalı) albüm torrent'ları yükleyen bir kullanıcı. meraklılarının itinayla takip etmesi tavsiye edilir.
  http://www.demonoid.com/…iles/?uid=4561044&seeded=2
 • artık şurada ikamet etmekteymiş kendisi:
  http://pbthal.blogspot.com/
 • vinyl scene in taşaklı adamlarından.

  what.cd de riplerinden şu ana kadar 1324 adet bulunmaktadır.
 • şu blog kendisiyle alakalı galiba.

  http://vinyldoneright.nl/blog/
 • özellikle 70 ve 80lerdeki bazı kült albümlerin boğuk, cansız standart cd kayıtlarından sonra plaktan doğrudan dijitale çevirdiği vinyl rip albümlerle daha kaliteli müzik dinleyen pek çok insanın gönlünde taht kurmuş sanal şahsiyet.

  rip'leri neredeyse tamamen hd'dir. standart olarak 24 bit 96khz kullanır ; yani bu ayar, 16 bit 44khz olan standart bir müzik dosyasından (cd kalitesi işte babacım) yaklaşık 3 kat daha fazla veri içerir.

  velhasıl, marifeti plaktan dijitale hd kayıt yapmasından ziyade (ben 24/96'lık berbat vinyl rip'ler de gördüm), kayıtlarındaki yüksek kalitedir. belli ki plaktan sesi alırken ciddi iyi bir ekipman kullanıyor bu arkadaş.

  kendisi hakkında yazmak da az evvel bir queen rip'ini dinlerken aklıma geldi. queen pek bi severim. who wants to live forever adlı nacizane parçalarını - iyi olduğunu düşünerek - uzun süredir 24/96'lık sacd kayıttan dinliyordum. bi de bu sacd. yani en bi süper çılgınsı kaliteli olması gerekiyor teoride.

  bir de pbthal'ın kaydına bakayım dedim. o da 24/96. dumur oldum. özellikle queen'in bazı cd kayıtları amma dandikmiş arkadaş. ses boğuk, enstrümanlar cansız. pbthal'ın kaydı ciddi manada harikulade.

  eğer iyi bir dinleyici olduğunuz düşünüyor, eski pop & rock albümlerinden hala zevk alıyorsanız ve cd kayıtlardan pek memnun değilseniz vinyl riplere ve özellikle pbthal adlı zat-ı muhteremin riplerine bakın. bazı albümlerde çok fark yaratabiliyor.
 • en güncel ekipmanı aşağıdaki gibidir:

  vpı scoutmaster with thread driven single flywheel motor

  trans-fi terminator t3 pro with tomahawk armwand (4n silver shielded wire)

  audio-technica at33sa

  phoenix engineering eagle
  phoenix engineering roadrunner
  gingko cloud 12a vibration control platform

  parks audio budgie tube phono preamp with 1964 amperex 7308 tubes
  parks audio budgie cm1254 sut
  rme adı-2 adc
 • dunyadaki en iyi plak ripleyicisidir. yeni domainini gizli tutmaktadir,bu yuzden kisaltma linki olarak paylasiyorum.

  https://goo.gl/wcgfsg