şükela:  tümü | bugün
  • türk lirasının dolar karşısında hızla erimesiyle birlikte gerçekleşen sinir bozucu bir gerçeği bugün size farklı bir açıdan göstermek istedim.
    bakın 3 hafta önce 2850 tl. olan bir sistem, şuanda tam olarak 3693 tl.

dün gece 6032 tl.'ye topladığım sistem ise şuanda 6382 lira olmuş durumda.
    uyuyup uyanıyorum ve artan dolar kuru yüzünden sistem 350 lira daha zamlanmış.
    üstelik bu sistemler gerçekten giriş seviyesi sistemler, yani ahım şahım, rakipsiz sistemler de değil, işin özü orta halli halk tarafınca tercih edilebilecek sistemler ama şuanda orta halli vatandaş bunları ancak yutub incelemelerinde görüp, ekrana ekmek banmakla yetiniyor.

şimdi olayı biraz daha somutlaştırmak için şöyle bir gerçeklikle devam etmek isttiyorum. abd'de asgari ücretle çalışan biri maaşının yalnızca üçte birini verip 580 dolar civarında bir ekran kartı alabiliyorken, ülkemizde asgari ücretle çalışan birisinin aynı ekran kartını alabilmesi için aldığı maaşın üzerine 1000 liradan fazlasını koyması gerekiyor.

eyyy amariga, eyy fayiz lobisi, eyyy dolar lobisi biz dolarla alışveriş yapmıyoruz eyyyy aklı kıt gavurlar, eyyyy, eyyyyy, eyyyyy, eyyyyyyy, eyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.
    :(

edit: 1 hafta sonra 6000 liralık sistem 8000 lira oldu. bilgisayar yenileme hayali de başka bir yüzyıla kaldı. geçmiş olsun.
  • oğlum marketten iki süt, tavuk, ekmek alıyoruz 100 lira para veriyoruz. enflasyon kafam kadar, ne bilgisayarı, açız aç...
  • 3 ay sonra yiyecek ekmek bulamayacak milletin icin cok da onemli olmayan bir olay.

haa sen konuya fakirlesiyoruz diyorsan, daha iyi gunlerimizdeyiz, üretmeyen, sadece tüketen bir toplumun er ya da gec içine düşeceği durum budur.
  • 2017 ağustos ayında 3.500 tl'ye topladığım masaüstü bilgisayarın 2018 ağustos ayında 8.000 tl olduğunu gördükten sonra hak verdiğim durum.
  • 2017 yılı mayıs ayında 4000 tl'ye topladığım bilgisayarımın şu anda sadece ekran kartı 4000 tl civarında.
  • değil pc toplamak parça upgrade edebilmek bile mümkün değildir.