şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şimdiye kadar yapılmış en başarılı pdf görüntüleme ve edit programı. arayüzü çok kullanışlı ve bellekten çok az kullanıyor.
  • windowstaki en iyi pdf annotasyon programı tek eksiği ocr olmamasıdır geri kalan herşey fazlasıyla var.
  • kullanıcılarının büyük çoğunluğunu ingilizce öğretmeni, matematik öğretmeni, tarih öğretmeni, mühendis, mimar, doktor, ekonomist, akademisyen gibi kişiler oluşturuyor.

    örneğin; bu kullanıcılar bir öğrencisine konu anlatma ihtiyacı hissettiklerinde bu programı açtıktan sonra camtasia studio programını da açıyorlar ve ekran görüntülerini kaydetmeye başlıyorlar. daha sonra premiere pro adlı programdan videonun boyutunu küçültüp youtube adlı siteye yüklüyorlar ve herkes faydalanıyor. internet üzerinden topluluğa ders anlatım süreci tüm dünyada bu şekilde işliyor. ülkemizde kullanımı pek yaygın değil ama dünya çapında ms office kadar ses getirmiş bir pdf programıdır.

    yalnız iki küçük problem var: 1.si bu pdf düzenleme programı eskiden ücretsizdi şimdi popülerleşince 70 dolar olmuş, 2.si pdf ekranına çizimi yaparken yine mouse kullanmak zorundayız ve elle çizmesi çok kolay olmuyor.