şükela:  tümü | bugün
 • what do you mean, "i don't believe in god"?
  i talk to him every day.
  what do you mean, "i don't support your system"?
  i go to court when i have to.
  what do you mean, "i can't get to work on time"?
  i got nothing better to do
  and, what do you mean, "i don't pay my bills"?
  why do you think i'm broke? huh?
  if there's a new way,
  i'll be the first in line.
  but, it better work this time.

  what do you mean, "i hurt your feelings"?
  i didn't know you had any feelings.
  what do you mean, "i ain't kind"?
  i'm just not your kind.
  what do you mean, "i couldn't be president,
  of the united states of america"?
  tell me something, it's still "we the people", right?

  if there's a new way
  i'll be the first in line,
  but, it better work this time.

  can you put a price on peace?
  peace,
  peace sells...,
  peace,
  peace sells...,
  peace sells...,but who's buying?
  peace sells...,but who's buying?
  peace sells...,but who's buying?
  peace sells...,but who's buying?
  no, peace sells...
 • megadeth'in en baba rifflerinden bazılarını bulunduran megadeth şarkısı ve albümü.
 • şu günlerde her kanalda her dakika klibinin yayınlanması gerektiğine inandığım parçanın adı. klibinin ilk yarısında dave ilk yarıda dudağını yamultarak tiksinç bir şekilde şarkıyı söyler ve her solonun girdiği arada headbang yapan gençlik gözükür. önce bir kişi sonra üç, beş, on derken headbanger sürüsü oluşur. şarkının tam can you put a price on peace** bölümünde bu headbanger'ları ve dave amcamızı televizyondan izleyen çocuğun oturduğu salonumtrak** mekana babası gelir ve:

  "what is this crap you're watching? i wanna watch the news!"
  diye homurtuyla karışık sesler çıkarır.
  bizim bıçkın eleman babasına döner ve hiç bozuntuya vermeden acaip karizma bir modda
  "this is the news there"
  ve televizyonu haberlerden peace sells çalan kanala geri çevirir.

  işte o andan itibaren bütün ekranda hemen hemen bütün ülkelerin bayrakları***** çıkar ve mustaine'in peace sells but who's buying vokali bayrakların arasına gizlenmiş savaş filmleriyle beraber duyulur. şarkı neredeyse 20 yıllıktır fakat savaş tarihi binlerce yıl öncesine dayanır. ola ki peace sells şarkısının bulunduğu cd'ler iyi korunup bundan binlerce yıl sonrasında da megadeth dinlemeye devam ederse insanlar* yine bir savaş çıkmadan önce bu şarkıyı dinleyip*** düşüneceklerdir.
 • niyeyse bana hep körfez savaşını anımsatan parça... şu günlerde parçayı herhangi bi yerde duymasam da hep kulağımda
 • mükemmel bir bass ritmiyle açılan parça daha sonraki delirici gelişimi ve mükemmel sözleriyle albümün zart diye kulağa dalan parçasıdır. ilk bu şarkı dikkat çeker albümde, nedeni de gayet basittir, basit ama mükemmel bir ritm'le açılıyor olması. ilk bölüm gerekli merciilere laf sokuşturmakla geçer, özellikle |what do you mean, "i couldn't be president,
  of the united states of america"? tell me something, it's still "we the people", right? | kısmı amerikaya, yönetime, baştakilere mükemmel bir göndermedir. (amerikan anayasının önsözü "we the people of the united states, in order to form a more perfect union, establish justice, insure domestic tranquility, provide for the common defense, promote the general welfare, and secure the blessings of liberty to ourselves and our posterity, do ordain and establish this constitution for the united states of america." şeklindedir. "we the people" göndermesi amerikan anayasına ve dolayısıyla yönetimedir yani.)
  ikinci kısım ilk baştaki bass ritminin gitara uyarlanmış haliyle devam eder. peace sells but whos buying nakaratı tüm odayı doldurur, penceren dışarı taşar, arabada headbang yaptırır,*, insanı sağa sola vurdurur.
  mükemmel bir şarkıdır bu evet.
 • bendeki peace sells but whos buying albümünün arka kapağında "explicit lyrics / parental advisory" yazması da sanırım dave mustaine'in so far so good so what'daki hook in mouth`u neden yazdığını açıklamaya yeter.

  "....this spells out freedom it means nothing to me, as long as there's a p.m.r.c!!!"
  (bkz: pmrc)
 • 2003 yılında dvd audio versiyonunun da çıktığı albüm.
 • thrashe başlamak için bence en ideal albümlerden birisidir. aynı şekilde metallica ile metal ortamlarına girmiş*** yeni metalcileri bir seviye atlatmak için de doğru bir albümdür. ne kadar baştaki tempo ve canlılık* albümün sonuna dek sürmese de* thrash klasikleri arasında kendine hatırı sayılır bir yer edinmiştir.bir kademe sonrası için (bkz: rust in peace)
 • klibinde bi sürü bayraklar hızlı bir şekilde geçerdi. türk bayrağıda var mı lan diye video ya kaydedip yavaşlatılmış şekilde izlemişliğimiz var. gerçektende vardı türk bayrağı (gençtik yaptık ne var?)
 • klibinde iki kez turk bayragi gorunen sarki