1222 entry daha
  • sigarayı bırakalı 1 ay 3 hafta 4 gün olmuş olan bana 5. sezonda totalde 7 tane sigara içtirmiş dizi, bildiğin final bölümü son 10 dk'da pause edip, sigara aradım.

(bkz: spoiler)

5. sezon muhteşemdi. insanı çingene doğsaydım keşke tribine bile sokabilir kesinlikle.
  • 5. sezonuyla önceki sezonları biraz aratsa da, genel anlamda keyif verdi. bundan sonrası spoiler'a girecek:

--- spoiler ---

aklımda kalan ve en çok keyif aldığım sahneler ve bazı notlar:

- 5. bölümde bale sonrası ve 6. bölümde kongrede mosley'nin yaptığı konuşmalar aşırı etkileyiciydi. kendisini indiremedikleri için sonraki sezonda yükselişi devam edecek diye düşünüyorum.

- churchill aşırı karikatürize yansıtılsa da dizide görünmesi eğlenceli oluyor.

- linda'nın vurulduğu sahne epey gerilimliydi, ancak ölmediği için bir miktar mutsuzum.

- "big bang" esnasında birmingham'lı bir grup olan black sabbath'tan war pigs çalması. ilk bölümlerde de the wizard şarkısı çalınmıştı. ozzy'nin sesi dizinin atmosferine çok iyi gidiyor.

- tabiki climbing up the walls. yorum yok.

- titanic çetesine karşı arthur'un frenzy moduna girdiği sahne.

- aberama gold'un bu sezonda etkinliği ve sahnelerinin artması güzeldi, polly ile de uyumluydular açıkçası, ölmesine üzüldüm.

- finn siktir git. john öleceğine şu ergen ölseydi keşke ya.

- içeriden antagonist yaratıcaz diye michael'dan saçma sapan bir karakter yarattılar, karısı daha da itici zaten.

- curly ve charlie, sizi çok seviyorum.

- johnny dogs rol çalmaya devam ediyor, dizinin nihai finalinde tommy'nin yerini alsa şaşırmayacağım bir karakter. * hizmetçi sahnesinde kahkaha atmıştım.

- polly ve ada bu sezonda çok pasifti. jessie eden'i resmen unutmuşlar, son bölümlerde hatırladılar.

- aksanını yediğim alfie'nin dönmesi çok absürttü, ama önceki sezonda öldüğünü bariz şekilde göstermedikleri için ölmediğini tahmin etmiştim.

- sezonun bu kadar açık uçlu bir finalle bitmesi kötü oldu, şimdi işin yoksa bekle 1.5 yıl...

--- spoiler ---
  • insana çeşitli ruh hastalıkları katan dizi.

bu başlıktaki insanlar olarak günün belirli dakikalarında “we are peaky fokin blinders” diye bağırıyoruz içimizden. bu ruh hastalığını da sadece bu başlıktaki insanlar anlar. bizi bizden başka anlayacak yok. bayılıyorum böyle birlikteliklere.
  • çukurdan hallice olan bir dizi. yoklukta gidiyor o ayrı ama saçmalamaya başladır.
  • 3 sezonu bitirdim.
    en beğendiğim diziler listesine 5.sıradan girdi.

şiddetle öneriyorum.

imdb puanım 8/10
  • ulan insafsız thomas shelby. sigara içmeyen adamı sigaraya başlatırsın sen.
  • dün gece itibariyle 5. sezonu bitirdiğim dizi.

--- spoiler ---

bana nedense ilk dört sezonu arattı. bilmiyorum diziye kendimi veremedim. belki tommy'nin biraz durulması ve ailesinin tommy'i fazla dinlememesi kısacası ailesi tarafından fazla dikkate alınmıyormuş gibi hissettim. bu yüzden de gözlerim hep ilk dört sezonu aradı. siyaset benim gözümdeki tommy'i boğuyor gibi geliyor bana, bu sezon duraklama sezonu gibi. 6. sezon tekrar parlayacakmış hissi uyandırdı.
    kısacası 6. sezonda bütün duvarlarını yıkıp atara atar gidere gider deyip alayına yürüyecek bir çingene görüyorum; ama bir yandan da michael ve gıcık karısından tırsıyorum. her an her şeyi yapabilecek potansiyelde bir yavşak kendisi.

arthur'dan hiç bahsetmeden yapamam. canım arthur; linda senin iyiliğini mi istiyor sanıyorsun. sen evinin direği çocuklarının babası olacak bir adam değilsin. sakin hayat seni öldürür reis. sen bu hayatı seviyorsun; ama linda'yı düşünmeden de yapamıyorsun.
    kardeşini yalnız bırakma reis. sen de bırakırsan tommy çöker.
    --- spoiler ---

neyse artık ölmezsek 6. sezonu bekleyeceğiz. kimseyi beklememiştim bu kadar, geldiği gibi bitmesi bir oldu.
  • 5.sezonu olmamış dizidir. hatta dizi 4.sezonun ortasından itibaren s.o.s vermeye başlıyordu.

--- spoiler ---

kötü karakterin motivasyonu, bizim elemanlarla iş birliği yapması ve bu planın bize dahiyane gibi yansıtılması hiç işlemiyor. karakterin alt derinliği, geçmişi ya da gelecekteki hamlelerinin detayı yok. tamamiyle “mastermind” olarak cilalanıp bir paket olarak önümüze sunuluyor.

bunun dışında dizinin meclis-siyaset ayağı diziye oldukça darbe vurmuş bence. muazzam taktikler, tuzaklar ya da siyasi aldatmaca arasaydık house of cards izlerdik. bu diziye amatör sokak çete durumu cok yakışıyordu.

--- spoiler

sanıyorum iki sezon daha uzatılmış ancak ailemiz aslında hikaye olarak doydunluğa ulaştı. bakalım bundan sonra ne olacak.
  • dün gece itibariyle 5. sezonunu bitirmiş olduğum seri.

--- spoiler ---

en sevdiğim 4. sezondu. bu sezonda michael ve eşinin olduğu sahneler çok sıkıcı idi. bir ara bale sahnesinde mosley'nin eşine yürüyeceğini sandım. bir kesişme anı sonrası. mosley karakterini sevdim. abrahama gold elinde iple kalakaldı, üzüldüm açıkçası ölmesine. ayrıca barney niye o kadar bekliyor, sıksana. finn geri zekalısı gereksiz bir karaktersin, tut şu çeneni ergen ergen haller. neyse bir anda içindekileri döktüm fakat izlemesi keyifli dizisidir kendileri, sigara içiyorsanız ekstradan paket bulundurun.
    --- spoiler ---
898 entry daha
hesabın var mı? giriş yap