şükela:  tümü | bugün
  • ayriyeten ingilizcede cakil tasi
  • (bkz: pebbles)
  • jsp ile yazilmis, yazildigi gunden bu gune osvdb ye gore sadece 1 adet acigi bulunmus bloglama araci.
  • e-ink ekran teknolojisiyle üretilecek olan (yani gün ışığında ekranı yüzde yüz görünür olan), ios-android uyumlu akıllı saat projesi. kickstarter'da 100.000 dolar lazım diyerek yola çıkan ekip 3.000.000 dolara ulaştı. saat için istedikleri 115 dolarcık gayet makul geldi bana tasarımını ve özelliklerini görünce. rakipleri lcd ve oled kullandığı için janjanlı görüntüler gösterebilmesine rağmen gün ışığında zor kullanılıyorlar. bu yüzden piyasada şansı olabilecek ilk akıllı saat olabilir kendisi.

http://www.kickstarter.com/…-for-iphone-and-android

edit: ekran teknolojisi e-ink olmayan saatmiş. sharp'ınmemory lcd adını verdiği, e-ink benzeri bir kullanım sunan ekran teknolojisiymiş. bu iyi mi kötü mü onu henüz bilemiyoruz. benim anladığım kadarıyla ekran, gün ışığında e-ink gibi kolay görünebiliyor ama e-ink'in aksine açıkken sürekli enerji tüketiyor. saatin pil ömrü yeterli olsa da belirtmekte fayda var.
  • e-ink olduğundan güzel olmuş. maksat açık havada kullanabilmek.
  • an itibari ile 7 milyon dolar toplamış akıllı saat projesi. adamlar türkiyede bir çok şirketin seneler boyunca anca gelebileceği noktaya sadece lansman yaparak 1 ayda geldiler. yeni dünya düzeni budur işte ah şu kickstarter hadısesine amerika dışından girebilseydim neler yapardım. ha türkiye deki projemefon davası oldukça dandik kalır bunu yanında çünkü bizim insanımızda yok paylaşımcılık o yüzden tutmaz burda en iyisi amerikada yaşayan bir arkadaşınız aracılığyla başvurmak
  • ekranı e-ink olmayan cihazmış. (bkz: #28188615) adamlar tanıtımda e-paper demişler ama ben dahil cihazı takip eden çoğu kişi e-ink olduğunu zannetmiş tabi.

http://forums.getpebble.com/topics/227
  • gun itibariyle 9 milyon dolara yaklasmis ($8,852,459) saat projesi.ciktiginda mutlaka alacagim bir urun.

edit : su an 10 milyon dolari gectiler,vay anasini...
  • aradiklari yatirimin 1000 katindan fazlasini topladilar. sokaga cikip tek tekvc'lerle gorusselerdi bu kadar raise etmeleri mumkun degildi. tech bloglarinin ve sosyal medyanin faydasi cok oldu bu projeye.