şükela:  tümü | bugün
 • ankara'nın etlik semtinde bulunan eski garajların içindeki bir restoran. değil ankara'nın, değil türkiye'nin, dünyanın en güzel dönerlerinden birini burada bulabilirsiniz. süt danası etinden ve yağından yapılan çıtır çıtır ama bir yandan da yağlı denebilecek bir dönerleri var. ortam çok salaş ama etler ve yemeklerin lezzeti harika. et ve yağ hastası vedat milor'un acilen buraya uğraması lazım.

  ekleme: bu entry, söz konusu restoranın 2011'deki performansına göre yazılmıştır. şimdi nasıldır bilemem.
 • özellikle vedat milor'un ve orjinal ankara döneri sevenlerin buraya uğrayıp yemek yedikten sonra büyük ihtimalle şapkasının uçacağı, ankara'da açık ara en iyi döner yapılan lokanta.
 • ankara'nın en iyi dönercilerinden biridir, eyvallah buna diyecek sözüm yok, ama döner denen şey standart sapmaya son derece açık bir alan, bir gün önce aynı yerde yediğiniz döner bir gün sonra yediğiniz dönerin tadını vermeyebiliyor, çünkü gelen etin kalitesi son derece değişken memleketimizde, kime sorsan etini biga, bandırma, balıkesir'den getiriyor, bu kadar dar bir bölgenin bunu karşılaması mümkün değil.

  bununla birlikte buranın pidesi çok kötü, zaten döner yemeye gidin buraya, hayal kırıklığına uğramazsınız büyük ihtimalle.

  döneri süper diğer mekanlar olarak süha'nın yeri, özler döner (kesinlikle etlikteki şubesi ama), cici piknik ve düveroğlu'nu önerebilirim.

  (bkz: #28107890)
 • yanından bile geçilmeyecek kebapçı.

  bunca yıldır döner yerim, ömrüm bu şehirde geçti; bu kadar berbat bir ortam görmedim desem yeridir.

  1. döner harlı tüp ateşinde pişmiyor, yakılıyor.
  2. pis bir ortamda hazırlanan pideler sert. iki kuruş kar için düşük kaliteli un kullanıyorlar.
  3. etleri iyi değil. lezzetli gelmesinin nedeni böbrek ve kuyruk yağı ustaca yerleştirilmiş.
  4. salata diye önünüze iyi yıkanmamış nesneler gelmekte.
  5. kırık bir melamin tabakta servis edilmesi olanak dahilinde. dikkat! melamin tabak! yani plastik ürün.
  6. el yıkama yeri ve tuvaleti iğrenç; işinizi görmeden çıkmak daha akıllıca.
  7. bu kadar rezilliğe 12 tl bedel ödemek bence enayilik.
 • antepli etobur biri olarak 2007 yılından beri giderim. öyleki siparişi "herzamankinden olsun" diye veriyorum. bir sigara yakana pide üzeri etli döner masama geliyor. yıllar boyu müdavimi olduğumdan hakkında bir kaç şey yazayım istedim.

  paçenek kendine has tarzı olan salaş ve lezzetli bir mekandı. yıllarca kimi götürdüysem, önce otogarın ve mekanın virane halini görünce insanların yüzleri asıldı. siparişi beklerken diğer masalardaki müşteri portfoyünü inceleyince bir "acaba?" düştü akıllarına. doktorlar, rütbeli askerler, bürokratlar, lüks arabalı kodamanlar falan. bu adamlar buraya geldiğine göre bir numara var bu işte. tabi karnı doyduktan sonra binbir teşekkür, tekrar gelelim, hep gelelim buralara dediler hep.

  lezzetli mekandı diyorum çünkü artık eski tadı yok. her sene daha da çok keşfedildi ankaralı tarafından. müşteri sayısı katlanarak arttı ve kalitede haliyle düştü. bir mesai günü öğle arasında etlik otogarda arabanızı park edecek yer bulamayacak, yarım saat masa boşalmasını bekleyecek kadar populer oldu. şu haline kefil olmasamda yinede dönerini beğenebiliceğinizi düşünüyorum, bir denemenizi tavsiye ederim. gidecekseniz 12:00 ile 13:30 arası çok kalabalıktır, ya erken ya geç gitmeniz faydanıza olur.

  dediğim gibi kendine has tarzı var, ortam samimiyet üzerine kurulu. servisi yapanlar yeri gelir masanıza oturur, muhabbet edersiniz. çay şekerini gidip başka masadan kendiniz alabilirsiniz. entel dantel concona garip gelir bu işler.

  paket servisi yapmazlar. eskiden yaparlarmış, çırağa araba çarpmış bırakmışlar. herhangi bir yemek kartı (multinet, sercard vb) geçmediği gibi kredi kartıda yoktur. nakit çalışır burası, yani gidecekseniz cebinizde mutlaka paranız olsun. birde ramazanda bir ay boyunca kapalıdır.

  son bir ekleme, peçenek'in hemen yanında bolu et lokantası vardır. burda haşlama yemeyen insan ankara'da et yedim demesin arkadaş. şiddetle tavsiye olunur.
 • ankara'daki avm'lerdeki kuru yavan et dönerlerden sonra burası ilaç gibi geldi diyebilirim. sözlükte epey eleştirilmiş ama geçen hafta gittiğimde ekmekler de iyiydi, dönerler de iyiydi, hatta kaşarlı pide ve kuşbaşılı pide de söyledik, onlar da iyiydi. malzemeden kısılmamıştı. bu arada biz pide de söyledik ama 1 porsiyon dönerle rahat rahat doyuluyor, pideleri paket yaptırmak zorunda kaldık.

  madem kutsal bilgi kaynağındayız, iletişim bilgilerini de vereyim tam olsun. adres: etlik eski garajlar no. 89 keçiören. telefon: 342 05 87.
 • hayatımda yediğim en güzel et döneri yapan mekan.

  kendime not: görünüşe aldanmamak gerek.
 • etiniz,kebaplarınız güzelse,mekanınız salaşsa,etrafta namınız yürümüşse o yer küçüktür hep küçük kalacaktır,öğlenleri kapıda sıra olunacaktır, akşam üstü et met ne varsa herşeyi bitirip dükkan kapatılacaktır sizde kudurarak geri döneceksinizdir nedir anlamıyorum. zaten döneriniz,pideniz beğenilmiş müşteriniz artmış geniş bi yere çıkın eti çok getirin akşam geç saatte kapatın ne zarara gireceksiniz yok illa bi ulaşamamazlık olacak. mükemmel döner nasıl tarif edilir bilemediğimden herhangi bir şey yazamıyorum. bi denk getirsem gidip 1,5 porsiyon yemek ahdım oldu.
 • her ay başında arkadaşlarla toplanıp öğle arası takıldığımız mekan. mekan konsept olarak kendini kabul ettirmiş. döner tabağı ve karıştırılmamış salata ile servis edilmekte.
  bir de mekan dar abicim. burada yemeği yedikten sonra kalkacaksın. ayakta bekletmiceksin gelenleri. al çayını dışarda iç. adam yemeğini yemiş biz de ayakta neresi boş acaba diye bakınırken malın birisi bizi garson zannederek abicim bir çay daha alabilir miyim demiştir.
 • fiyat performans oranını bozmuş lokanta. döner+ayrana 20 tl aldılar geçen hafta. kredi kartı, sodexho geçmiyor olup, böyle yüksek fiyatlar koymaları, hevesleri kırıyor.