şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bitcoin alamadığı için canı çok yanan bir kardeşimiz.

(bkz: ağla)
  • hayatını bitcoin yermeye adamış enteresan yazar. 2010 yılında 10 bin bitcoin'e 2 tane pizza alan laszlo hanyecz olduğundan şüphelenmiyor değilim.
  • columbia univercity business school mezunu, wall street'de yillarini harcamis amansiz bitcoin avcisi. yillarin finans birikimini biz aciz bitcoin traderlarini egitmek icin harcayan uber kisilik. dunyadaki bitcoin masonlarina karsi tek basina mucadele eden, turkiye anti-btc birliginin onursal baskani. nobel odulune aday gosterilmesinin sebebi yazdigi "bitcoin ufurdukce sismeyen balon" adli e-kitabinin internet ortaminda patlamasi ve dunyada yanki uyandirarak best seller olmasiyla unu eksi sozlukte yayilmistir.

hocam bitcoin 3. balon savasi ve 1. altcoin balonlastiramadiklarimizdanmisiniz yazilarinizi yazinca aciz bitcoin traderlari ve altcoin zengi- pardon zencilerini haber edin de paralari alkol olup ucmasin.

o degil de yanlis ata oynuyorsun git cekik gozlulere bulas turkiye'deki piyasanin eti budu ne swf.
  • (bkz: peçorin)

zamanımızın bir kahramanı'ndaki ana karakter.
  • tam benim kafada bir yazar. bitcoin konusuna daha gerçekçi yaklaşıyor sadece. bitcoin şu anda ilk evlat olduğu için rağbet görüyor, teknolojisi öyle günlük hayata kullanılacak bir şey değil artık, diğer kripto paralar arasında ilkel bile sayılabilir. evet sizi bitcoin çok zengin edebilir, köşeyi dönebilirsiniz. önemli olan şey oluşan hype bitmeden çıkmak. "bitcoin geleceğin teknolojisi, bitcoin geleceğin teknolojisi" diye dellenme, bas geç diyor anladığım kadarıyla.

birkaç yanlış düşüncesi olduğu düşünüyorum sadece. bitcoin'in "asla hacklenemez" diye bir iddiasını hatırlamıyorum. hacklenme haberleri genelde exchange siteleri oluyor. "bankaları ve aracıları ortadan kaldıracak" böyle bir şey de hatırlamıyorum. banka olmayan yerlere bankacılık götürülecek tarzı bir şey hatırlıyorum onunla karıştırmış olabilir çok önemli değil. "transferlerin ışık hızında olacak" evet transactions per second oranı bitcoin'in gerçekten çok düşük ama bitcoin sadece bir başlangıçtır katlayarak ilerliyor bu oran. mesela btc saniyede 4-5 işlem yapıyor, btc'den sonra çıkan eth 10-15 arası işlem yapıyor, xrb son resmi testlere göre 6000-7000 işlem yapabiliyor diyebiliyorum, son dönemlerde çıkan projelerden biri olan qkc 100000 tps oranına çıkacağını vadediyor ne kadar başarırlar bilemem.

her şeye rağmen bitcoin çakılınca "hehehe amk malları battınız işte", bitcoin çıkınca "hehhee amk malları treni kaçırdınız işte" diyenlerden çok daha bilgili ve zeki bir insan olduğunu düşünüyorum.

özet geç piç: iyi adam iyi, takip edin.
  • bitcoin fanatiği arkadaşlara yüksek standart sapmanın yüksek getiri de zarar da getirebileceğini öğretmeye çalışmış kişidir*
  • bitcoin'in ateşli bir fanboyu olarak;

sözlükte bitcoin karşıtı akıllı, mantıklı argüman üretebilen birkaç kişiden biri olduğu için saygı duyduğum, takip ettiğim ama yine de kendisine nacizane "dozu kaçmış nefret, gizli hayranlıktır" dediğim, üstüne bir de "if it's obvious then it is obviously wrong" diyerek, kafasını biraz daha açmasını tavsiye ettiğim yardımsever arkadaş. yazdığı ve anlattığı her şey ortalama bir bitcoin hater'in hissedebileceği şeyler. bir de bitcoin lover kafasıyla baktığında neler yapabilir merak ediyorum cidden.

entrylerinden anladığım kadarıyla samimiyetle ve inançla yazıyor, yazdıklarını da rasyonel verilerle destekleyebiliyor, zeki, araştırmacı bi arkadaş. bu kendisini takip etmem için yeterli bir sebep, ancak birkaç sene sonra fikirleri olgunlaştığında anlayabileceği, şimdi büyük sandığı ama aslında ufacık olan bir yapının içine yavaş yavaş girdiğinin, henüz farkına varamadığı kanaatindeyim.

sağlıcakla kalsın.