şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'de karakolun 100 metre yakınından geçmemiş birçoğu varlıklı ailelerin çocuğu olan work&travel ve dil okulu öğrencilerinin new york'ta nypd ve yargıçlarla anlamsız bir samimiyet kurmasına neden olan main street tipi bisikletle yapılması gereken; yapılırken arkadan sıkça poor boy gibi laflar duyabileceğiniz eğlenceli iş. tabi eğlenebilmeniz için önce jeff'i bulmanız gerekir zira new york çakallarla doludur
 • artık work and travel dahilinde icra etmenin hukuken mümkün olmadığı meslek.
 • bazen öyle anlar olur ki, mesela kırmızı ışık yanar, yanınızda bir fayton durur. bir ata bakarsınız bir de kendinize, ikiniz de burnunuzdan soluyosunuzdur. o anda yaptığınız işin atınkiyle aynı olduğunu anlarsınız ve bir anda içinizde bir kişneme hissi uyanır.
 • san diego'da pedicab şoforlugu yaparken kaldırımda polise yakalanmamla, ceza kesen polisin turk oldugumu ogrendikten sonra 'pedicab turkiyede bir endustri mi' sorusunu yönelttigi, özellikle california'da türklerin hukmettigi iş türü. 'human-powered vehicle'
 • work and travela giden bi arkadaştan iyi para kazandıran yorucu bir iş olarak duydum.
 • calismaya basladiginiz ilk hafta yorgunluktan uyuyamayacaginiz ancak daha sonra alisacaginiz,sizi redbull bagimlisi yapan, bircok insanla tanisabileceginiz, calistiginiz sehirde kaldirimlarin bile sekillerini ezberleyeceginiz ozellikle new york ta ve kismen de olsa san diego da bendenize cok saglam paralar kazandirmis olan simdilerde ise calisanlarinin bircok problemi oldugu ve gittikce dibe vuran meslek. amerikada 6-10 yil once baslayan bu furya bu aralar avrupayi da sarmis durumda ve ozellikle barcelona,berlin, paris gibi sehirlerde gun gectikce sayisi artmaktadir.
 • üniversite okuyan ülkemin genç neslinin san diego'da insan taşımak vasıtasıyla giriştiği para kazanma yolu. çalışma saatleri ve ağırlığının, kazanılan parayla doğru orantılı olduğu düşünülünce ve özellikle turistlere hitap eden bir iş olduğundan, sonunda iyi para bırakandır. san diego downtownda bu bisikletlerden sıkça görebileceğiniz gibi, londra piccadilly meydanında da bu bisikletlere raslayabilirsiniz. işin ilginç tarafı her iki şehirde de bu işi yapan insanların büyük çoğunluğunun türk olmasıdır.
 • (bkz: #10782780)
 • yolcu taşımaya yarayan, insan gücüyle çalışan, 3 tekerlekli bisiklet. aynı zamanda work and travel öğrencileri için yorucu ancak kazançlı bir ekmek teknesi. new york'un muhtelif yerlerinde bulunan garajlardan günlük, haftalık ve aylık olmak üzere 3 farklı opsiyonla, bisikletin kalitesinin ve yolcu taşıma kapasitesinin belirlediği fiyatla kiralanır. en kaliteli olanları mainstreet markalı olanlardır.

  trafikte kullanılması new york'lu taksi şöförleri ve polisler yüzünden tam bir sinir harbidir, ömür törpüsüdür.