şükela:  tümü | bugün
  • doğrusu "çocuk tecavüzcülerine zorunlu psikolojik ve hormon tedavi kararı". ne fark var? her pedofil tecavüz etmiyor, ikincisinde eylem var.
    haber içeriğinden; "çocuğa yönelik cinsel istismar suçlarını düzenleyen pakete yeni bir ceza eklendi. pedofil olduğu belirlenen suçlunun cinsel faaliyetleri sıfırlanacak."
    ayrıntı? muhtemelen suçlular değerlendirilecek, iflah olmaz bir manyaktan kendini kontrol edebilen bir sözlü tacizciye kadar ara tonları belirlenecek (henüz ortada yasa veya taslak yok, ipuçları var, kamuoyu tepkisi yoklanıyor muhtemelen) sonra da kademeli olarak testesteron düzeyi azaltılacak, sonuçlar değerlendirilecek. haber metninden anladığım bu.
    yine o haber içeriğinden; "ilaçlı yöntem halen abd’nin bazı eyaletlerinde uygulanmakta. buna göre hastaya “ya 20 yıl hapis ya da hadım” seçeneği sunuluyor. çek cumhuriyeti’nde ise cerrahi kastrasyon uygulanıyor. pedofili suçlusunun ameliyatla testisleri alınıyor." bizde düşünülen çek'ler gibi kökünden kesip atmak değil amerikan tarzı, ilaçla, geri dönülebilir şekilde hadım etme.
    muhtemelen mevcut anayasamıza aykırı. daha önce de gündeme geldi, hükümet bir denedi ama olmadı. ben dahil tüm babalar çocuk tecavüzcülerine karşı olası en zalim cezaları arzulasak da bu konuda çekincelerim var; kimyasal kastrasyon/@mutruki korkum o ki, devlet bu kapıyı açarsa sonra bir sürü benzer yasayla hepimizin ebesini beller. devlet bu, neyine güvenecez ki?
  • bunları neden tıbbi araştırma deneylerinde kobay olarak kullanmıyorlar? yükle kanseri, dene üstünde 50 çeşit ilacı.. insanlığa bir katkıları olmuş olur. masum farelerin ne suçu var?