şükela:  tümü | bugün
  • 30 temmuz 1930'da parlayanlardan sadece birisi. 1930 uruguay dünya kupasının kendi namına, uruguay hesabına en çok çalışmış adamıydı, 1900 doğumlu olduğundan hareketle, toprağı bol olsun diyelim...
  • pedro cea bazı kaynaklarda ceave diye de geçer. 1930 dünya şampiyonu olan uruguay ın attığı 5 golle en golcü oyuncusu olan cea yarı finalde yugoslavlara üçleme yapmıştır. forvetteki kader arkadaşları dorado, anselmo ve iriarte idi
  • hem olimpiyat hem de dünya kupası finalinde gol atmayı başaran 3 oyuncudan biridir. diğerleri ferenc puskas ve zoltan czibor'dur. cea'yı diğerlerinden ayıran özelliği her iki kupayı da kaldırmış olmasıdır.

    cea hem 1924 olimpiyat hem de 1930 dünya kupası fnallerinde gol atarken takımı da kupayı kazandı. puskas ve czibor 1952 olimpiyat ve 1954 dünya kupası finalinde gol attılar ancak dünya kupasını kazanmaya muvaffak olamadılar. kaybettikleri 1988 olimpiyat finalinde gol atmasına karşın 1994 dünya kupası finalinde golle buluşamayan romario bu üçlüye katılmayı da ıskalamış oldu.

    hem dünya kupası hem de olimpiyat kazanan yalnızca 8 futbolcu vardır. bunlar için:

    (bkz: alfredo foni)
  • hem olimpiyat hem dünya kupası finalinde gol atma başarısı gösteren ender oyunculardandır ancak bunun bilgisi bir üst entryde verilmiş zaten. 1930 yılında düzenlenen ilk dünya kupasında ülkesi adına 5 gol atmış ve gol krallığında ikinci olmuştur. birinci 8 golle guillermo stabile'dir.