• kisaca (bkz: pedrinho)

kivrak sol ayakli, brezilyali hucum oyuncusu. fiziksel olarak gelisim gosterebilirse birkac seneye avrupa'nin kafa liglerindeki buyuk takimlara gider. bizimkiler keske su cocugu kapsalar da parlatip piyasa sursuler. henuz 20 yasinda.

tarihe not dusmus olayim.
  • önlerden yer alalım. bvb ilgileniyormuş. alırsa sancho gibi uçurabilir.
  • brezilya'da yeni neymar olarak adlandırılan futbolcu, kısa adıyla pedrinho. şuan için skor katkısı neymar kadar olmasa da adam geçme, dar alandan rahatlıkla çıkma ve bileklerine son derece hakim olması ve estetik hareketler gibi özellikleri neymar'ın neredeyse aynısı. bunlara ek olarak neymar'ın aynı yaşlarda oynadığı futboldan daha seri bir futbol oynuyor, sanki ondan bir tık daha hızlı gibi diyebiliriz. kendisini geçen sene de takip ediyordum ama bu seneye çok daha iyi başladı. yeni başlayan brezilya ligi'nde en çok dikkat çeken isimler arasında. olur da bir transfer yapabilirse avrupa futbolunda iş yapabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. bir dönem dortmund'un kendisiyle ilgilendiğine dair haberler vardı. dortmund'u çok severim, umarım bu transferi gerçekleştirirler.

https://www.youtube.com/watch?v=hafzigwxzve
  • avrupa'ya transferini merakla beklediğim zıpır topçu. şu aşamada şu fizikle pl biraz zor gözükse de almanya veya hollanda kendisi için kesinlikle basamak olabilir.

kendisi ile fm 19'da tanıştım ve her zaman topçularımı youtube'da izlediğim gibi onu da izledim. kesinlikle farklı bir kumaşı var.
    umarım benim kariyerimdeki gibi önce türkiye'de görürüz ardından da 40+ m.'na avrupa'ya çakarız.

edit: 2020 yazında €18m karşılığında benfica ile avrupa'ya ayak bastı. bakalım neler gösterecek futbolseverlere.
  • şahtar donetsk'in 18 milyon euro'ya transfer ettiği sağ açık.
  • corinthias-santos maçını izlerken gözüme çarpan futbolcu. yaşı daha 20. gelişimine devam ederse transfer yapmaması imkansız. bileklerinin iyi olduğu kadar oyun görüşü de çok iyi.
hesabın var mı? giriş yap