şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: pk yerine bilmeyenlere aramada kolay çıksın diye peekay yazmama bile takan dingiller var, moderasyon el atsın bi zahmet.

  aamir khan'ın türkiye'ye gelmesi vuku bulduğundan beri sözlükte bir aamir khan goygoyu sürüp gidiyor. goygoyun sürmesine sebep olanlar ise bu sanatçının (dikkat edin oyuncu demiyorum, her yönüyle komple bir sanatçı) hiç bir filmini izlememiş olup da "ya bu adam neden bu kadar seviliyor" diye araştırmadan aamir khan'ı tanımadıklarını sanki övünülecek bir şeymiş gibi söyleyen ve aslında kendilerini rezil eden, onu sıradan bir bollywood aktörü zanneden ergen piç kuruları ve kaşarlanmış önyargılı enteller. (dikkat edin entelektüel demiyorum, hakaret ve aşağılama amaçlı entel sözünü kullanıyorum)

  hiç bir filmini izlemediklerini nereden biliyorum? çünkü izlemiş olsa idiler bu yazdıklarını yazmaz, yazmaya utanırlardı.

  peki neden özellikle peekay örneği verdim? çünkü bu olağanüstü filmi izlememiş, duymamış birinin mahalle kahvelerinde maç muhabbeti ve sığ politika muhabbeti yapan sığırlardan, sikindirik kafe ve barlarda magazin ve karı kız muhabbeti yapan denyolardan biri olması gerekir, yoksa çoktan duyar ve duydukları sebebiyle izlerlerdi.

  işte bu sebeplerden peekay izlememiş biri ile aynı sıfatı* taşımaktan büyük bir üzüntü duyuyorum ve böyle çapsızları yazar yapanları, yazar olarak tutanları kınıyorum.

  edit: ulan buradaki mallar anlasın diye başlığı peekay diye açtık, onu bile eleştirmişsiniz aq.
 • orijinali (bkz: pk) olduğundan izlememiş olabileceğim film.
 • pk yazamayan yazarlar uçurulsun bence.

  ayrıca adamın zilyon tane süper filmi var, bir film adamı anlatmaya yetmez (çoğu filminin senaryosunu da yazdığı için filmleri kendisini anlatıyor).
 • ekşi sözlük gibi bir platform için fiyaskodur.

  ilk entry nin "altına imzamı atarım." kendini kültür birikimi yüksek; okuyan, izleyen, araştıran kişiler olarak tanımlayan yazar arkadaşların, bu filmi ve aamir khan gibi bir "sanatçı" yı bilmiyor olmaları üzücü bir durumdur.

  sadece peekay mi peki?

  3 idiots
  ghajini
  taare zameen par
  talaash

  izledikten sonra görücem "bu kim amk" diyenleri!

  (yalnız herkesi geçtim. ahmet hakan bu filmleri nasıl izlememiş olur! şaka yaptığını düşünüyorum hala!)
 • dünyayı kendisi gibi görmeyen insanlara bir ton hakaret etmiş olan yazarın anlamlandıramadığı olay.

  aamir khan izlemedim daha önce hiç ve izlemeyeceğim de. neden mi? hint filmlerine, diline, müziklerine antipatim var sevmiyorum. filmin ne kadar güzel olduğu oyunculukların ne kadar iyi olduğu falan kesmiyor dayanamıyorum o hint müziklerine ve özellikle 3 saatlik filmin 2 saatini alan müzik, dans sahnelerine (evet biliyorum tüm filmler o kadar abartmıyor). izlemek zorunda da değilim sanılanın aksine. kahve köşelerinde karı kız muhabbeti yapan bir tip de değilim. yani genellemeni de al git.
 • entry içerikleri futbol-araba-kız-küfür-anketten ibaret olan ve nicki mirc'ten fırlamış gibi duran ergenlerin yazarın nickini ve ilk entry içeriğini beğenmediği başlık.
 • az önce rastgele bir film listesinden seçip izlemeye karar verdiğim filmi sonra dur bi de sözlüğe bakim ne demisler diye arama seysine yazarken karşıma çıkan bir garip yorumdur.

  izlemesem mi ki ya? izlemeden de yazarlık yapabiliyorum sonuçta. bilemedim simdi.

  edit: hint filmiymiş. asla izlemem izleyemem.
 • (bkz: ben)
 • hem din istismarının adeta kanun haline geldiği türkiye gibi bir ülkede yaşayacaksın hemde peekay izlememiş olacaksın gerçekten ayıp!!! nette dolaşan şu video hem bizim toplumun din anlayışını hemde filmin vermek istediği mesajı çok iyi özetliyor: https://www.youtube.com/watch?v=laaum8cfkvu&t=1s