• katran disinda cay da satarlar.
  • bir fincan aci kahvenin kirk yil hatiri vardir ozdeyisini hayata gecirmis, gunluk obsesyon haline donusmesi an meselesi olan kurulus.
  • gerçek kahve içebileceğiniz tek yer..içeri girdiğinizde duyduğunuz gerçek kahve kokusudur, starbucks gibi havalandırmadan verilen yapay kahve aromalı oda kokusu degildir.
  • kurucusu starbucksun kurucularindandir.
    ilk starbucks i kurmuslar, ama sonra starbucksun deli divane gibi buyuyup her yerde mantar gibi bitme fikrine karsi ciktigi icin sirketten ayrilip peets coffee yi kurmustur
  • kalifornia'da yaygin olan, ama onun disinda abd'nin hemen her yerinde olan efsane kahvecisidir. kisisel olarak denver'da ve boston'da kahvelerini icmisligim vardir. yaptiklari en alakasiz iced mocha bile feci lezzetlidir. cogu zaman starbucks gibi seker basmak suretiyle mide bulantisi yaratmazlar. marka kahve cesidi binbasi dickason'un harmanidir*. ilk subeleri berkeley'de acilmistir, sirindir halen o berkeley subesi. son olarak eve kahve cekirdegi goturmek isteyenler kesinlikle reserve kahvelerini denemelidir bu amcalarin, zira tuzlu da olsa degiyor.
  • oldukça lezzetli kahveler yapıyorlar. starbucks yanında halt etmiş. genellikle kahvelerini dark roast yaparlar. son 3-4 aydir medium and light roast kahveler de yapmaya ve satmaya basladilar. tek dezavantajı starbucks kadar yaygın olmaması.

edit: california'da dukkanlarini cogu yerde bulmak mumkun. zaten kuruldugu yerde berkeley.
  • denedigim onca kahve cesidinden sonra iste bu dedigim, sabahlarimin nese kaynagi, diger markalara artik burun kivirtan kahveleriyle gonulleri fetheden marka.. fiyatlari normale gore biraz daha yuksek ama hala geleneksel yontemlerden vazgecmeyip kahveyi elde oguttukleri icin hakettiklerini dusunuyorum. henuz herhangi bir magazalarinda bulunmamis olmama ragmen bu kadar seviyorsam, bir de bulundugum sehirde subeleri olsa her gun ugramadan edemezdim saniyorum.
  • san francisco'da starbucks'tan daha fazla görülebilecek kahve dükkanı. daha sade ve sahici gelen bir tadı var kahvelerinin.
  • keurig makinalar icin en lezzetli kahve kapsullerini yapan firma.

(bkz: peet's major dickason's blend)
    (bkz: brazil minas naturais)
  • dunyadaki en iyi zincir kahveci desem heralde yanlis birsey demem.. cok cok basarili.. kavruk kahveci.
hesabın var mı? giriş yap