• almanya’dan sabiha gökçen havaalanına kalkan uçaklarına türk’ten çok arap biner. kendinizi ortadoğu’da gibi hissetmek istemiyorsanız, alternatifleri kullanın.
  • bugün uygulamış olduğu %40’lık yurtdışı kampanyası ile gönüllere taht kurmuş havayolu şirketi
  • biraz bireysel bir başlangıç olsada , aylardır gitmek istediğim hatay arkeoloji müzesi için bugüne kısmet deyip emmi oğlu ile beraber sabah gidiş thy akşam dönüş uçuşu için ise thy çok pahalı diye daha erken bir saat olan 18.00 uçuşu için pegasus dan bilet aldık. her şey olağan akışında ilerlerken uçak havalanma hazırlığı yaparken ben ineceğim diyen yolcular yüzünden kabin memurları için bir sürü fazladan mesai felan derken tam kalkış anı sonrasında bir anda yanımızda bulunan boş koltuğa yaşı yetmişleri bulabilecek bir hanımefendi oturdu kendisini kötü hissettiğini belirtti ve işte o an kendi içimden ulan bu yoğunlukta teyze ile de ilgilenmez şimdi bunlar gibi kötü bir iç geçirme anından sonra, bütün kabin memuru arkadaşların hanımefendiye gösterdikleri ilgi alaka sadece bir yolcuya yapılan rutin işleyişin dışında bir evlat şefkatinde idi ki daha sonra yaşlı bir beyefendiyi merdivenlerden indirip transit aracın koltuğuna kadar eşlik etmeleri de bir görev anlayışından çok insani bir tutumdu.
    kısaca konuyu çok uzatmadan ,
    ilk olarak görevini en iyi şekilde yapan memurları seçip göreve yerleştiren insan kaynaklarına teşekkür ediyorum. sonrasında çocuklarına insan olmanın nasıl bir olgu olduğunu unutturmamış olan memur arkadaşların ailelerine teşekkür ediyorum.
    ve gün geçtikçe büyük bir deliler koğuşuna dönen bu ülkede, bizlerin arasında insanlığını kaybetmeyen hala umut var dedirten o kabin memuru arkadaşlara gönül doluşu teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.
    ve son olarak da çalışanlarının yakasında atatürk imzası taşıtan pegasus a teşekkür ediyorum.
  • fiyat performans olarak iyi.
  • fiyat performans olarak iyi. bütçe dostu firma, verdiğiniz para kadar hizmet tabii ki ama.
  • erasmusa gitmiş ya da çat pat ingilizcesi olan yeni mezun bir kızsanız ve yapacak başka bir iş bulamadıysanız %90 burada kabin memuru olursunuz.

bu arada rezalet bir firmadır. uçuş için havaalanına kadar binbir zahmetle gelirsiniz ve saatlerce bekledikten sonra uçuş iptal derler.

özet: gökyüzünün metro turizmi
  • business flex diye sattıkları bilet gerçekten şaka gibi olan havayolu firması. müşteri nasıl memnun edilmezin cevabı aşağıdaki twitlerde:

https://twitter.com/…aya/status/1122448525500080128
    https://twitter.com/…aya/status/1122448906514833408
  • pegasus'tan aldığım bir bileti seyahatimin iptal olması sebebiyle açığa alıyordum. açığa alma ücretini (160 tl) öderken sistem hata verdi ve tekrar yüklendi, sonrasında normal bir şekilde ödeme adımından geçtim ve bir kez banka şifresi girerek ödemeyi gerçekleştirdim. ancak sonrasında hesabımdan iki defa 160 tl çekildiğini gördüm.

yapılabilecek herhangi bir şey var mıdır? gitti gider mi bu para? pegasus'a mail attım ancak pek de bir umudum yok.

edit: 2 haftanın ardından pegasus'tan başvuruma yanıt geldi. sanıyorum 10-15 gün içinde hesabıma yansıyacaktır.

"sayın münecciman,

talebinize istinaden, gerekli kontroller sağlanmış olup ilgili tutarın kredi kartınıza iadesi sağlanmış olduğunu bildirmek isteriz.

saygılarımızla

pegasus hava yolları
    misafir ilişkileri"
  • üstteki yazara geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. derdini anlatmak için telefonla aradığında saatlerce bekleyecek, üstüne telefon açılırsa kot kafalının birine derdini anlatıp çözüm soracak ancak hiçbir sonuç alamayacak.

pegasus ofise gittiğinde ise çağrı merkezini araması söylenecek.

hobi olarak paranı kurtarmak için uğraş ama yanına tansiyon hapı al.
  • yavaş yavaş lpw cost havayolu firması olmaktan çıkıyor. nerde eski uygun biletleri
hesabın var mı? giriş yap