şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir kayak gezisi sonrası kendilerine gönderilen,

  "golf takımlarının taşınmasından ekstra ücret almıyorsunuz ama kayak takımlarından alıyorsunuz,
  gereğinin yapılmasını rica ederiz"

  minvalindeki maile,

  "geri bildiriminiz için teşekkürler, artık golf takımlarından da ekstra ücret alınacaktır"

  şeklinde cevap veren firmadır.
 • ortalama 200 yolcu kapasitesi olan uçakta 10 gram et azaltmayla tasarruf edilebilecek ağılık miktarının sadece 2 kilo olduğu hesaba katıldığında, "ağırlığı 2 kilo azaltıp yakıttan tasarruf ettik diye seviniyorsanız yolculardan uçağa binmeden önce sıçmasını talep edin, her yolcu boarding öncesi ortalama 350 gram sıçsa tam 70 kilo tasarruf edersiniz" dedirten havayolu şirketidir.
 • - iyi günler, nasıl yardımcı olabilirim?
  - x tarihindeki biletimi iptal ettiğimde, iade ücreti ne kadar oluyor onu sormak için aramıştım.
  - tabi kontrol ediyorum bilgilerinizi... efendim iade ücreti olarak 7.25 tl veriyoruz.
  - 7.25 ??? peki ben iptal ettirirsem, bilet başkasına satılacak değil mi?
  - tabiki efendim.
  - iyi güzel. şimdi ben o uçuşu gerçekleştiremeyeceğim ama biletimi de iptal ettirmiyorum...

  ulan paranın hepsini verin demiyorum, hatta hiç vermiyoruz deseniz onu da anlarım da; 7.25 ney lan? alenen testis geçiyorlar azizim.

  büdüt: overbook diye bir muhabbet varmış, gelmeyenin biletini satıyorlarmış son dakika. online check-in yapmayanı siksinler.
 • 100 tane uçak almış şirket.

  taneyle satılan hiçbir şeyden 100 tane almadım lan bi kerede, herif uçak almış.
 • düşük maliyetli havayolu kavramını bize öğretebileceğini sanan gerizekalılar tarafından savunulan şirket.

  anlamadığınız şu güzel kardeşim, kimse neden düşük maliyetli havayolu politikası uyguluyorsun diye kızmıyor pegasus'a. kötü hizmet verdiği ve fiyat politikalarını kötüye kullandığı için kızıyor.

  1. ucuz hizmet almak kötü hizmet almak demek değildir. görece ucuz bilet satman, bazı gerizekalıların dediği ''lan bu paraya daha ne istiyorsun?'' deme hakkını ancak çerkeş otogarında verir sana, havalimanında değil. bak dünyadaki lowcostlara anlarsın ne demek istediğimi.

  2. low-cost'san eğer bir görelim 1 euroluk kampanyalar şöyle delikanlı gibi, 49 euro'dan başlayan fiyatlarla diyip 99 euro kaktırarak low cost olunmaz.

  3. çalışanlarını eğit. terbiye ver. çayıra salınmış gibi çalışmasınlar.

  4. çağrı merkezinden para almak ne lan değişik? uçağa giriş parası da isteyecek misin yakında?

  5. rötar yapma. yapacaksan sorumluluk al. yolcularını adam yerine koy, mağdur etme.

  6. bagaj kaybetme. evet kaybetme. 10 seyahatte 3 kez bagaj kaybetme.

  pegasus ucuz diye değil, kötü bir firma olduğu için eleştirilmektedir, ki en çok kullananlardan biri olarak kesinlikle katılıyorum.
 • kabin ekibinin, cam kenarı için fark ücreti alındığından haberi olmayan uçak şirketi.

  salı günü istanbul aktarmalı yurt içi başka bir şehre uçuş için check in yaparken her iki uçuşta da cam kenarında gideyim etrafı seyrederim diye 19 tl+19 tl olmak üzere toplamda 38 tl fark ödedim. (internet üzerinden)

  uçuş saatinde izmir-istanbul uçuşu için yerime geçmek istediğimde, cam kenarında benim koltuğuma bir kadın yolcu oturmuştu. kibarca orasının benim yerim olduğunu söyledim. ortada oturan eşi "oturduk böyle iyi" deyince ben de "öncelikle orası benim yerim, ayrıca orası için 19 tl fark ücreti ödedim" dedim. adam bu kez "uydurmayın yok öyle bir şey, cam kenarı için fark filan yok pegasus'ta" dedi. ben fark ücreti ödediğimi tekrar edince adam görün o zaman diyerek hostesi çağırdı ve ona "cam kenarı için pegasus fark ücreti alıyor mu?" diye sordu. hostes hiç tereddütsüz "asla, pegasus'un öyle bir uygulaması yoktur." dedi.

  böyle bir şirket.
 • cins çalışanlara sahip havayolu şirketi. dün akşamki adnan menderes - ercan seferine kilo fazlamız olarak geldik. zaten kilo fazlamız olduğunu ve bunun için fazladan ücret ödeyeceğimizi biliyorduk. kontuarda tam sıra bize gelmişken arkadan bir tanıdık seslendi ve kendisinin yükü olmadığını, istersek beraber işlem yapabileceğimizi söyledi. biz de tamam dedik. pegasus görevlisi hemen atıldı: "öyle yapamıyoruz malesef". neden dedim. güvenlik mıy mıy mıy ötmeye başladı. dedim sanane allasen adam komşum ibrahim abi tanıdığı geçtim adamla aynı mahallede oturuyoruz. kendisi görmeden böyle yapmamız gerektiğini söyledi. sayısız kez uçak yolculuğu yaptım, ilk kez böyle bir şey duydum. yani kadın resmen diyor ki, ben sizi kıstırdım, bir güzel geçireceğim kaçışınız yok. neyse biz konu uzamasın dedik, ödeyelim dedik zaten hazırlıklı geldik, o sırada yan bankoda işlem yapan başka bir yolcu aynı konudan dolayı bizimle ilgilenen pegasus görevlisine çemkirdi. pegasus görevlisi bayan ise adamı fırçalayarak fikrini söylememesini (!) emretti resmen. ben de sanane sen işine bak burası monarşi değil özgür bir ülke, her isteyen fikrini söylemekte özgürdür dedim. sonra döndüm arkada sıra bekleyen diğer yolculara pegasus'un kıbrıs seferlerininde de artık bagaj hakkının 15 kilo olduğunu, fazla bagajı olanın fazla para ödememesi için arkada az bagajı olanlarla anlaşmasını tavsiye ettim. bunun üzerine pegaus görevlisi tehditkar bir şekilde benim güvenlik ihlali yaptığımı ve isterse beni polise şikayet ederek uçmama engel olabileceğini söyledi. ben de git söyle de göreyim bakayım nasıl uçurtmayacaksın beni dedim. kalktı polise gitti. size görüntüyü biraz betimleyim:

  pegasus görevlisi kadın ağlayarak polisle konuşuyor, polis ise eli çenesinde karşısındaki ekrana bakarak cevap veriyor. 15dk falan pozisyon bu. sonra kadın geri geldi, belli çok ağlamış garibim "polis bu seferlik sizi affetti, uçabilirmişsiniz" dedi. ne tarafa güleceğimi şaşırdım bildiğiniz sesli kahkaha attım. neyse işlem yaptı, gidebilirsiniz dedi. ben de akreditasyon kartının okunmadığını ve ismini öğrenmek istediğimi söyledi. neden dedi. ben de yarın fazla işim yok, biraz senin ekmeğinle oynamak istiyorum dedim ve adını aldım.

  şimdi son cümleyi söylediğim için beni eleştirenler olabilir. ben her zaman ekmeğini hakkıyla kazanan gerçek emekçileri takdir ederim ve denk geldiğimde de müşterisiysem elimden geldiğince destek olmaya çalışırım. ancak söz konusu görevli gibi müşterinin fikir beyan etmesine dahi engel olmaya çalışan bir tip ise, gerçekten umursamam. işsiz kalmış, parasız kalmış banane. herkes işini düzgün yapmakla ve müşteriyle düzgün konuşmakla mükelleftir. işin ucunda hakaret, şiddet yoksa karşındaki kişiye böyle konuşmaya hakkın yoktur.

  işin özeti sevgilir arkadaşlar, benim görüşüm pegasus ile uçmamaya özen gösterin. mutsuz çalışan, mutsuz müşteri portföyü oluşturmayı başardılar. tek mutlu olan patronlar. eskiden kıbrıs uçuşlarında bagaj hakkı 20 kilo idi, şimdi 15'e düşürmüşler. iç hat tarifesi yapmışlar. tamam da iç hat tarifesi diyorsun ama ben kıbrıs'tan türkiye'nin herhangi bir havalimanına geldiğimde dış hatlardan giriş yapıyorum. kıbrıs'a dönerken de dış hatlar terminalinden muhaceret polisine mühür vurdurarak ayrılıyorum.

  ama bize müstehaktır. kıbrıs türk hava yolları gibi bir değerimize sahip çıkamadık. türkiyeli firmaların batırmak için oluşturduğu karteli yenemedik. başka bir ülkenin abuk subuk havayolu şirketlerine muhtaç olduk. kendimize ait değerleri son 30 yıldır elimizden bir bir alan anavatanımıza(!) yine karşı duramadık. haşa o bizi kurtardı o yüzden istediği gibi sikebilir. yıllarca kıbrıs türk'ünün 1980lerden başlayarak yitirdiği ve yerini türkiyeli muadillerinin aldığı değerleri gibi en son kthy de battı ve biz böyle pegasus, atlas gibi şirketlere muhtaç olduk.

  debe editi: çocuklarınızı din kursu yerine satranç kursuna gönderin.
 • internet üzerinden biletlerini alırken son anda işlem iptal olursa bilin ki biletin fiyatı artacak. bu gerçekten büyük terbiyesizliktir. müşterileri göz göre göre salak yerine koymaktır. bunu yapmaması gereken firmadir.
 • hakkında yazılan 2548 entrynin 2500'ü uçak içinde satılan suya ait olan havayolu şirketi. bi bitmediniz.
 • elazığ uçuşu bilmem kaç saat rötar yaptı vueeeee diye ağlayanlara twitter'da vatandaşın birinin yorumu yarmıştır:

  - elazığ'da birşey yok ama yine de siz bilirsiniz.