şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
8863 entry daha
  • yok suyu parayla satiyorlar, yok yemek icin para istiyorlar, yok soyle davrandilar diyenleri anlamiyorum acikcasi. kampanya doneminde 3 kisi 3 bin kusur tl’ye avrupa’ya gidis gelis bilet bulabildigimiz low cost bir havayoludur. adi ustunde hizmet kalitesinden ziyade oncelik fayda/maliyet hesabindadir. benim icin, guvenli ucus ve dusuk fiyat oncelikli, tabi birde rotar surelerinin dusuk tutulmasi sayilabilir. sonraki kriterler ikinci planda kalir acikcasi.
  • laptop cantasi ve kabin bagajini ayni anda ucaga almayan firma. bu aptallik yuzunden sirket olarak pegasus bileti alimini engelledik
  • iptal ettiğim biletin ücretini 1 aydan fazladır ödemeyen hava yolu şirketi.
    24 saat içinde ücretsiz iptal seçeneği var pegasusun. ben de 16 ağustosta bilet aldım ve 24 saat dolmadan iptal ettim. o günden beri onlarca başvuru oluşturup oluşturup mail atıyorlar, banka bilgilerimi vs istiyorlar ödeme için. gönderiyorum, başka bir başvuru açıp işlemi yeniden başlatıyorlar. bu bir yıldırma politikası mıdır bilmem, bıktırıp; "lanet olsun iadesine de parasına da.." dedirtip hayatlarına devam mı ediyorlar bilmiyorum ama ben yılmıyorum. böyle bir şey görmedim. başka yollara başvurma zamanım gelmiş de geçmiş bile.
  • tam bir akp firması. vizyonları günü kurtarmaya yönelik ancak o kadar liyakatsizler ki eksik vizyonlarının bir taraftan firmaya direkt negatif etki yaptığını anlayamıyorlar. çünkü türkiye'de para, bir şeyi yasaklayarak kazanılır ya da dedeniz adana'da başkalarının mallarına çöker.aynı şey....

benim okuldan havacılıkla ilgili hatırladığım ve beni etkileyen tek şey bagajların ağırlığının ciddi bir yakıt kullanımına neden olduğudur. bu arkadaşlar sözde laptop çantası ve kabin bagajını almıyorlar ama kimse de sormuyor "bu bagajı ödedin mi" diye...

çözüm soyle, online check-in ekstra bagaj ödemeden yapıyorsunuz. sonra havalimanında self-service uçuş biniş kartını alıyorsunuz. telefonunuza da indirebilirsiniz tabii. daha sonra pegasus çalışanı ile karşılaştığız tek yer uçağa biniş sırasında. eğer bir saat erken giderseniz kapının etrafında oturulacak yeri kapatıyorlar. ordan uçuş biniş kartınız kontrol ediyorlar. binerken bir daha kısaca bakıyor ve hem laptop çantanız hem de kabin bagajınızda içeri giriyorsunuz. kimse bir şey sormuyor.

sorarlarsa yapabileceğiniz iki-üc şey var. birincisi ya kabin bagajının içine koyacağım dersiniz. konu kapanır. ya her ikisini birbirine bağlayıp, kaban ile örtüp girersiniz. ya da herhangi bir el çantası olan bir kadını gösterip "bu kadının el çantasından da para aldınız mı?" diye sorarsınız. olay çıkar. onlarca kadın ve siz uçağa binemezsiniz.hatta belki uçak kalkmaz. çünkü pegasus kadınları hedeflemiyor. sizi hedefliyor beyaz yakalılar....

şimdi bana söyleyin bu durumlardan hangisi pegasus'un yararına?

ben her şekilde sokuyorum para ödemeden iki cantayı da ve benim gibi onlarca insan. pegasus hesapladığından daha fazla yakıt harcıyor. üstüne tahmin ettiklerinden daha az bavul parası alıyor.

covid'le beraber havayolu firmaları virus yayılmasını azaltmak için tek çanta içeriye almaya başladılar. avrupa'nın diğer low dostları eskiye dönerken, dünyanın en zeki firması pegasus bunu kalıcıya çevirdi. eskiden sahip olduğumuz ama covid ile kaybettiğimiz hakkı elimizden aldı. her şeyi her zaman maximize ederek hep başarılı olamayacağımızı anlayamıyoruz. baya baya patron firması olan pegasus'un ikinci bagajdan alacağı paraya ihtiyacı var mı? türkiye'nin en zengini sabancıların bile bu paraya ihtiyacı varsa normal vatandaşın ihtiyacı yok mu?

yakıt fiyatı çok arttı. dolar-euro çok arttı. pandemi oldu. gelir düştü. bana ne...

ben yaptım hepsini sanki. ben dedim "kalk havayolu işine girelim" diye. az kazansınlar bir kaç yıl. cepten yesinler herkes gibi. kalkıp doları artıran, halkı soyup soğana çevirene ses çıkartma. ama git sen de halkı dolandırmaya çalış...pegasus'un vizyonu budur işte...

pegasus'un battığı, devletin el koyduğu ve sabancılara geri vermediği günleri görmek dileğiyle...
hesabın var mı? giriş yap