5287 entry daha
  • başlıktaki firmaya ait 09.12.2017 cumartesi günü sabah saat 09:55 sabiha gökçen havalimanı kalkışlı 11:50 paris (orly) havalimanı varışlı uçuşta başımızdan geçenleri kısaca paylaşmak istiyorum. uçuşumuz için uçağın içine geçtik. uçak piste gitmek üzere hareket etti fakat daha sonra pisti geçerek açıkta park durumuna geçti. bu arada yapılan anonsta kaptan uçağın yazılımsal bir problemi olduğunu bu problemi aşamadıklarını ve problemi aşmak için yer ekibi tarafından teknisyen gönderildiğini ve bu teknisyeni beklediğimizi bildirdi. teknisyen gelerek sistemi resertleyecek bu işlem gerçekleştirildikten sonra uçuş devam edecek diye anonsun devamı geldi. ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya olduğum için açıkçası korktumı. çünkü biraz sonra içinde 3 buçuk saat uçuş gerçekleştireceğiniz uçağın bir arızası olduğunu dinliyorsunuz. bu arada anonsu gerçekleştiren kaptan arızanın arızanın mekanik olmadığını yazılımsal olduğunu tekrar tekrar söyledi. bu problem yüzünden 09:55 saatinde gerçekleşmesi gereken uçuş 10:40'ta gerçekleşti. geç kaldığımız için haklı olarak saati merak ediyoruz. ne zaman ineriz acaba? şu an nerdeyiz gibi sorular var kafamızda fakat öğrenebilmek ne mümkün? çünkü uçağın içinde herhangi bir bilgi ekranı yok. kaptan da sağolsun hiç bir bilgi vermedi uçuş boyunca. indikten sonra telefonlarımızdan saatin kaç olduğunu öğrenebildik. yaklaşık 45 dakika rötar yapan uçuşumuzda normal varış saatimizden sadece 20 dakika geç inmiştik paris'e. bu yüzden biraz olsun moralimiz düzeldi. fakat pegasus'ta süprizler bitmiyordu. uçak indikten sonra için körüklere doğru hareket etti fakat körüklere varmadan durdu. 5 dakika sonra uçağın içinde şöyle bir anons verildi. pegasus firmasına ait olan park yerini orly havalimanı yönetimi başka bir firmaya vermiş. bu yüzden yerimize giremiyormuşuz ve kuleden haber bekliyormuşuz. neyse efendim bir 10 dakika sonra heralde haber geldi ki hareket ettik. pistin içinde uçak ile baya bir mesafe gittik ve sonra açıkta bir yerde havalimanı yönetiminin göstermiş olduğu bir yere park ettik ve uçağımızdan şükürler olsun inebildik. daha sonra otobüslerler havalimanına geçtik. 12:10 dan inmemize rağmen uçağın içinde çıkmamız 12:45 i buldu. bu sürede uçağın içinde gerçekleşen gergin havadan çocukların ağlamasını anlatmıyorum. allahtan bizim sadece el valizlerimiz vardı da uçaktan indikten sonra direk havalimanından çıkabildik. valizi olanlar ne yaptılar bilmiyorum. bir süre daha çile çekmişlerdir eminim. kabin ekibi inen tüm yolculara her zaman olduğu gibi iyi günler bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler vs gibi klasik cümleleri söylerken kendilerine cevap olarak umarım biz de bir gün pegasus firması için aynı iyi dileklerde bulunabiliriz dedim. uçaktan inerken kabin ekibine söylemiş olduğumu birkez de buradan söylemek istedim. umarım ben de bir gün bu firma ile güzel bir seyahat gerçekleştirip burada anlatma fırsatı bulurum
4217 entry daha
hesabın var mı? giriş yap