• +1 koltuk ile zaten dolmayan uçakların boş koltuklarını satmayı öneren lowcost şirket.
  • an itibariyle kartımdan parayı kesip biletimi tahsis etmeyen şirkettir. hep kullanırdım çevrem neden pegasus diye dalga geçerdi şimdi çevremdekilerin haksız olmadığını göstermişlerdir
  • tanım: diğer firmalara göre nispeten daha ucuz olan hava yolu.

ayrıca benim salgından dolayı açığa aldığım yurtiçi iki ayrı biletim var.
    bunların en son ne zaman kullanabilirim acaba bilgisi olan varsa yeşillendirebilir mi?
  • açığa alınan biletlerin para iadesini ne zaman alabiliriz bilen var mi? taa salgin basindan bir yurtici bir yurtdisi biletim hala acikta ve iptal etmek istedigimde ceza cikiyor.
  • halkın havayolu
  • 2 kez hata verip 3.de ancak bilet kesebilmiş firma ama sorun burada değil.

ilk ikisi hata vermesine ve bilet kesilmemesine rağmen yine de kartımdan çekilmiş. ilk kez pegasus kullanayım dedim daha da kullanmam. şikayetvar'a yazdım, sitesinden bize yazın kısmından yazdım, mailden yazdım, müşteri hizmetlerini aradım ama yok. sıfır ilgilenen. tebrikler pegasus.
  • covid nedeni ile iptal edilen uçuşumun üzerine yatmaya çalışan firma. ben anlamıyorum ki şu türk şirketlerindeki çingeneliği. lan tamam uçuşu iptal etmişsin. mağdur olma diye beklemeyi de kabul ediyorum. bana açılan ekranda görünen açığa almak için para ödemem gerektiği. açığa almaya para istemese ses etmeyeceğim ama yok aga. illa bir adilik yapacaklar. paramı iade edin diyorum 840 lira ceza kesmeye çalışıyorlar. çok mu zor şerefsizlik yapmamak? ver işte paramı geri tekrar uçacağım zaman yine sana geleyim ya da açığa aldım de. beni uyuz ediyorsun, bir sürü personelini meşgul ediyorsun. bunlar da maliyet değil mi? ne gerek var şu saçmalıklara. sonucunda da para falan kazanacağın yok. sana bırakmam o parayı ben.
  • haftada 3 gün ankara'dan van, diyarbakır ve trabzon'a tekrar direk seferler düzenleyeceğini reklamlarla duyuran düşük maliyetli havayolu şirketlerimizden biri. başkentten uçuş ağlarını genişletme hususunda çok akılcı, ihtiyaca uygun, kararlı adımlar atamamakta olup ara sıra başkenti deneme tahtasına çevirip belli başlı doğu şehirlerine yada birkaç belli başlı avrupa ülkesine seferler başlatıp uçakları dolduramayınca iptal ederler. pegasus havayollarını tercih edecek olan er kişilerin çok fazla büyük beklenti içerisinde olmadan "suyu bile parayla satıyorlar" söylemini dikkate almadan seyahat etmeleri gerekir çünkü havayolu sadece kendisinden bilet alan şahsı "a" noktasından "b" noktasına elinden geldiğince vaktinde götürmeyi vaat etmektedir. bilet fiyatları konusunda thy ile yarışacak konuma gelmişlerdir. konforlu bir uçuş için koltuk, bagaj vs. gibi şeylerle uğraşmak istemeyenlerin alternatif havayolu şirketlerini tercih etmesi elzemdir.
  • yabancılar tarafından "uçan domuz" (uçak üzerinde flyp(i)gs.com yazmasından) olarak lakap takılan türkiye'nin lcc havayoludur.
  • pandemi döneminde açığa aldıklarıbiletin parasını ödemeyen şirket.

bana tüketici mahkemesi yolu gözüktü.
hesabın var mı? giriş yap