• bir çok defa yurtiçi yurtdışı seyahat ettiğim havayolu şirketi. şuan kadar rötarsız uçuşunu görmedim hiç. hele uçuş sabiha gökçendense bittiniz eve varmak uçaktan inmek falan hikaye.
    haaa bide unutmadan 3,5 saatlik uçuşta bile bir bardak suyu parasız vermeyen hava yolu şirketi
  • son zamanlarda dişe dokunur bir kampanya yapmadıklarından dolayı nisan ayından beri kendileriyle uçuş gerçekleştirmemiştim. ankara kampanyası sayesinde şimdi 4 tane bilet almış bulunmaktayım. 21 liraya bile bilet almak mümkün. ankara çıkışlı seyahat edecek olanlar kampanyayı kaçırmayın derim.
  • uçabilen muavin yerine hostes bulunduran dolmuş.
  • bu havayoluyla uçarken damacana ve sefertası alın yanınıza, vizyon olur.
  • en fazla ama en fazla kendisiyle 3 bilemedim 3.5 saat yolculuk yapılması gereken firma.

yani ciddi anlamda inanılmaz rahatsız koltuklar. ama o kadar pahalı bir ülkede, fiyatlarıyla hayatımızı kurtarıyor işte. yapacak bir şey yok genede biniyoruz.

bu arada geçen bi tane muavine denk geldim. herif bildiğin sokak beyefendisi, reyiz atarlı. uçuş öncesi kuralları falan anlatırken üfleyip püflüyor, sikerim güvenliğinizi de sizi de der gibi.
  • tanım;
    1990 yılında aer lingus, silkar yatırım ve net holding'in ortak girişimiyle istanbul'da kurulan pegasus, charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yaptı. 2005 yılında şevket sabancı ve ailesine ait olan esas holding a.ş. tarafından satın alınmış ve aynı yıl kasım ayında tarifeli iç hat seferlerine başlayarak türkiye’de faaliyet gösteren 4. tarifeli havayolu olmuştur.
    yorum ise;
    yer'de metro turizm, gök de pegasus havayolları swh
  • bilet degisim/iade islemi icin musteri hizmetlerini aradiginda, dakikasina 1.5 tl odeme yapilan firma.
    odeme bekledikleri yetmez gibi, bir de bekleme sirasina alip sureyi uzattikca uzatiyorlar.
  • arkadaş ziyareti için geldiğim adana’dan izmir’e geçmek için ilk kez kullandığım firma. normalde çok uçan biri sayılmam , yılda en azda 8-10 uçuş yapıyorum. bu uçuşlardan ikisi onurair ile 1 i pegasus ile oldu. bu izmir uçuşunda yanımda ilk kez uçacak olan bir abla vardı. korkuyordu hafif ben de onu sakinleştiriyorum. bir kaç bilgi veriyorum havacılığa dair, nasıl güvenli olduğuna , her saniye havada 13.000 den fazla uçağın olduğuna ve bunların mükemmel bir şekilde organize olduklarına bu şekilde kazaların önüne geçildiğine falan. ama pilot beyimiz inişe geçiyoruz dediği andan itibaren mükemmel bir acı hissetmeye başladım kulaklarımda. bu güne kasar 100 ün üzerinde uçak seyahati gerçekleştirdim ama böyle bir rahatsızlığı hiç yaşamamıştım. bir ara o acı ile kafamı kaldırıp etrafa bakayım dedim herkes aynı şekle bürünmüştü. yanımdaki abla resmen ağlıyordu acıdan. pilotlar;aman bir dahaki sefere yetişeyim , yok erken varayım daha 2 bacak var derken mahvolduk basınç farkından. böyle hızlı irtifa kaybedip iniş yapanı da görmedim. sırf bu yüzden thy yada atlas tercih ediyorum. he bir de onurair tzx-ist uçuşunu sırt çantası ile yaptığım için en arka koltuk numarasını seçtim. maksat uçaktan inişte zaman kaybetmemek. ama uçak istanbul’a teker bastığında arıza verdi ve yaklaşık 10-15 dakikalık pist yolculuğundan sonra teknik bölümüne çekildi. bir de üstüne sadece ön kapıdan indirdiler. normal süreden 35 dakika geçikme yaşadık bu ihtimal dahilinde şeyler ancak beni asıl şaşırtan , 1 kabin amirinin yeni işe başlamış bir memura en (bkz: galley) önünde bağırmasıydı. sebebi de insan bir kahve yapar , burada ben kaç yılımı verdim vs. onur bey işe alım sürecinizi bence kontrol edin.
  • bugunku 15.45 izmir - kayseri uçuşunu 18.25 e erteleyerek 2 saat 40 dakika rotar yapmis şirkettir.
hesabın var mı? giriş yap