• bir daha asla bilet almayacagim sark kurnazi low cost airline sirketi. ne spirit ne de frontier bunlarin eline su dokemez.

ucustan bir bucuk ay once 198 dolara aldigim pegasus biletinin fiyati iki hafta sonra 148 dolara dustu.

ee ne var bunda fiyat bu artar duser diyebilirsiniz ama demeyin. benim ekmek kapim revenue management-dynamic pricing. low cost airlineda ucak bileti fiyati dusmez. fiyati dusurdugun anda musteriyi bekleyip bileti gec almaya programlarsin. iyi guzel ama senin hedef musteri kitlen zaten bileti onceden alan ucuzcular, son dakika bilet alan business traveller degil.

her neyse, biletin fiyati dusunce donup pegasus'u aradik ya bizi business flex sinifina alin (cunku business flex bile daha ucuz), ya farki iade edin ya da bize ek bagaj hakki verin diye. simdi buraya bir satir arasi daha - amerika'daki tum havayolu sirketleri bu durumda musteri odaklidir. fark daima iade edilir. musteri bileti erken aldigi icin cezalandirilmaz. ama pegasus bir turk sirketi, dolayisiyla once bir grubun rezervasyon iptali yaptigi, dolayisiyla bilet fiyatlarinin o yuzden dustugu, iade ya da upgrade talebimizin musteri hizmetlerine iletilmesi gerektigi soylendi. musteri hizmetleri bana fiyat bu yukselir deee duser deee minvalinde bir cevap verdi. iade, ek bagaj ya da upgrade tabii ki yapilmadi. ben de turizm sektorunun gobeginden gelen bir insan olarak bildigim tum dillerde once kendi sirket calisanlarimiz ve musterilerimize, sonra tripadvisor vb tum seyahat forumlarinda pegasus'u tavsiye etmemeye karar verdim. anlatacagim tek hikaye de bu degil.

50 dolar icin umarim degmistir pegasus havayollari.
  • kendilerinden en iyi fiyat garantisi bekleyen musterileri icin esenler otogarina shuttle koymalarini onerdigim havayolu sirketi.
  • son 5 senedir thy ile ayda bir avrupa’nın hemen hemen her şehrine uçan biri olarak....

3 temmuz salı sabiha-londra tek yön gidiş 265 liraya bilet almamı sağlayan havayolu. üstelik aylar öncesinden değil, 1 hafta önce aldım! dönüş ise aktarmalı kişinev üstünden 700 lira air-moldova.

beğenmeyenler londraya 4.000-6000 lira civarı verip thy ile istanbul’dan konforluca gidip dönsünler.
  • ilçeler arası tur şirketi kıvamında hizmet sunmasıyla hava taşımacılığına bambaşka boyut kazandıran hava yolu gibi hava yolu
  • bir havayolu firması.
  • baktığım biletin fiyatını yirmi dakika sonra 40 tl artırmış, sonraki yarım saat içinde de 60 tl kadar daha artırarak bilet fiyatını toplamda 300'den 400'e çıkardılar.
    evet ilk bakışta bilet alamayanlardanım.
    evet bileti yine de aldım. çünkü hala en ucuzuydu.
  • 2 hafta önce 460 tl'ye iki kişi adana-istanbul bileti aldığım şirket. daha sonra son anda iptal oldu ve 90tl fark ödeyerek biletleri açığa aldım.

bu pazar gününe açık bileti kullanmak için müşteri hizmetlerini aradım. aramadan önce seçtiğim uçuşun normal fiyatına baktım, 245 liradan 2 biletin 490 tuttuğunu gördüm. 30 liralık bir fark vermem gerekiyordu. müşteri hizmetlerini aradım ve farkı 160tl olarak hesapladı.

çakallıkta bir dünya markası oldukları için üstelemedim, hiç uğraşmadımve farkı ödeyip son kez kendilerinden biletimi aldım.

bu arada ilk açığa alma işlemini internet üzerinden yaptım, 90 tl fiyat çıkardı, daha sonra açığa almadan önce müşteri hizmetlerine konuyla ilgili soru sormak için aradım ve açığa işleminin 190 tl cezası olduğunu söyledi. kapatıp, internetten 90 tl vererek açığa aldım.
  • geçtiğimiz ay yaptığı 1+1 kampanyasının bedava bilet kodlarını yollamaya başlamış olan şirket.

elinde yurtdışı için bedava bilet kodu olan ancak kullanmayacak arkadaşlar varsa ücreti karşılığında satın alabilirim. ilgilenenler lütfen yeşillendirsin.

edit: bedava bilet kodları 1 kasım - 31 mart arası seyahatler için geçerli ve uçuş tarihine en erken 15 gün kala biletleme yapılması gerekiyor.
  • 8 temmuz 2018 saat 12.55 pc301 seferindeki uçuş ekibinde dünyanın en severek işini yapan personeline sahip havayolu şirketi.

bu personelin adı "caner" idi.

gerçekten pozitif enerjisi ve yolculara yaklaşımı hiç bugüne kadar görülmemiş bir seviyede idi.

keşke her zaman tüm personel böyle olsa dedirtmiştir.
  • yurtdışı uçuşlarımda ekonomik olması nedeniyle tercih ettiğim hava yolu şirketidir. ücretsiz ikram olmaması dışında standart hava yolu firmasıdır. ekstra bir artısı olmayan vasat denebilecek alternatif türk uçuş firmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap