şükela:  tümü | bugün
  • 1 hafta sonra gelen edit : 2 gün önce tekrardan müşteri hizmetlerini aradım ( mesaj atan ve entry girerek ücretsiz hattı paylaşan yazarlara teşekkür ederim ). ilk müşteri hizmetlerini aradığımda bana kayıt açtıklarını söylemişlerdi. 2 gün önce aradığımda böyle bir kayıdın açılmadığını öğrendim. kısacası tamamen boşuna bekletilmiş oldum. kurumsal olduğunu iddia eden, koskoca havayolu firması patron firmalarından daha kötü yönetiliyor. her neyse, bugun 2 nisan toplam 17 gün geçti ve hala ödeme alamadım.

15.03.2020 günü italya'ya yapacağım seyahatin corona virüs sebebi ile iptal olmasından kaynaklanan ücretsiz iade hakkımı kullandım. biletlerimi iptal ettiğim zaman ücret iadesinin kartıma 1-3 iş günü içerisinde yapılacağı söylendi. ok iyimiş diyerek beklemeye koyuldum.

1-3 iş günü içerisinde banka hesabıma 1 kuruş iade yapılmadı. 0888 ile başlayan ve malesef dakikası 1.5 tl ile ücretlendirlen müşteri hizmetlerini aradım. 8 dakika bekleme sonrasında ücret iadesi için 1-7 iş günü beklemem söylendi. tamam bekleyelim dedim.

6. iş gününün sonunda. tekrardan 0888li müşteri hizmetlerini aradım. hala sürenin dolmadığını, ücret iadesinin yarın hesabıma yatacağı bilgisini verdiler.

bu başlığı açmamdan anlayacağınız üzere hala bir ücret iadesi alabilmiş değilim. tekrardan müşteri hizmetlerini aradım toplam 24 dakika (36 tl) ücret iademi almak için uğraş verdim. telefonda bana bu sefer dalga geçen gibi 10 iş günü beklemem gerektiği söylendi. koskoca kurumsal firma müşterisine dalga geçer gibi bilgi veriyor. zorlamalarım sonucu kayıt açtırdım ve en kısa sürede "geri dönüş" yapılaccağı söylendi. hala paramı ne zaman alacağım bilmiyorum.

bilet keserken anında parayı çeken firma, iade ederken çeşitli bahaneler, saçma sapan açıklamaların arkasına sığınıyor. bu problemi sadece benim yaşadığımı düşünmüyorum. bu ve bunun gibi firmalar müşterilerini bilerek beklettiğini düşünüyorum.
  • öncelikle geçmiş olsun, bu hadise aklıma (bkz: istanbul bilişim rezilliği) ni getirdi.
  • yoğunluktan dolayı bu sürecin normalden daha uzun olabileceğini biliyor olmanız gerekli bence.
  • krediyi krediyle kapatmak gibi olmuş. iade istenirken harcanan paranın iadesi, ardından ikinci iadenin yapılması yolunda verilen savaşın tazmini de istenecektir. (bkz: sonsuz döngü)
    rezalet puanımı 1-3 iş günü içinde açıklayacağım.
  • direk chargeback yap bankadan kafa yorma.
  • (bkz: tekrardan)
  • biz de thy'den ödeme alamadık.
    eşim başka bir şehirden yaşadığı şehre bilet almıştı.
    çünkü doktora dersini yapıp geri dönecekti.
    e tabii tüm dersler iptal edilince o da gitmedi ki oradan geri dönsün.
    uçuşundan 3 gün önce arayıp yetkililerle konuştuk.
    geri bildirim yöntemiyle bir kayıt oluşturmamızı,
    incelenip ödeme yapılacağını söylediler.
    daha dün sonuç gelmiş, ödeme yapılmayacakmış.
    yani sizinki yine iyi ödeme gecikiyor, biz ise hiç alamayacağız.
    hani mücbir sebep falan ne oldu thy paranın üstüne bir güzel yattınız.
  • elinden gelse tuvalet kullanımından para alacak firmaya yakışandır.

halen öyle mi bilmiyorum ama cam kenarı ücretli, koridor tarafı ücretliydi,

hatta arkadaşımla yan yana oturabilelim diye ücret ödemişliğim var.

uçak içi servisi saymıyorum bile...

böyle bir firmadır kendisi...
  • çalışmayın şu firmayla diyeceğim hadise, geçmiş olsun.
  • aynı şekilde bana da yatıracaklarını söylediler ama yatırdılar mı kontrol etmedim. bakacağım şimdi.