şükela:  tümü | bugün soru sor
 • final edit:

  az önce pegasus operasyonlar müdürü murat bey aradı. biraz lafladık, sağolsun olayı ailesiyle tatildeyken öğrenmiş ve oldukça üzülmüş. benimle bire bir görüşmek istemiş. içten ve samimi gerçekleşen bir görüşmeydi, firma kendisine yakışanı yaparak özrünü diledi.
  ailesiyle tatilde bizim konumuza zaman ayırdığı için murat beye ilgi, alakalasından dolayı eşimle birlikte teşekkür eder, ailesiyle mutlu tatiller dileriz.
  konu bizim nezdimizde kapanmıştır.

  *********************
  *********************
  *********************

  utana sıkıla bu başlığı açıyorum.

  eşim ve kızım bugün sabah 07:05 saatli pc 2780 uçuş koduyla sabiha gökçen’den merzifon’a seyahat gerçekleştirmek üzere limana geçti.
  eşim 313b numaralı kapıdan uçağa geçiş anında isminin seçil e... olduğunu sonradan öğrendiği kadından kızımın yanında bir ton hakarete maruz kalıyor. koltuk numaralarımız 2a ve 2b.

  sebebini bilmiyoruz. eşimin tek söylediği uçağa geçiş sonrası eşim ve kızım otobüse biniyor. kapıda bilet kontrolü sağlayan seçil e... isimli kişi koşarak yanlarına geliyor ve eşime “sizin bilet kontrolü yapıldı mı” diye soruyor. eşimde evet cevabını veriyor ve biniş kartını gösteriyor.
  ardından yine soruyor, eşim yine aynı cevabı veriyor ve kartları yine gösteriyor.
  yetmiyor bir kere daha sorunca eşim “evet dedim ya anlamadınız mı” diyerek kartları yine gösteriyor.
  seçil isimli pegasus çalışanının tepkisi “evet evet evet başka şey bilmez misin sen?!” oluyor.
  eşim şaşkınlıkla “ne demem lazım, ne diyorsun sen be bu nasıl uslüp” deyince de eşime ağıza alınmayacak hakaretlere başlıyor. eşim şaşkınlık ve ilk şokla tek kelime edemeden seçil e..... koşarak görev yerine tekrar dönüyor. o sırada yüksek ses ve hakaretlerden ürken kızımız korkarak ağlamaya başlıyor. eşim otobüsten iniyor ve bir başka görevliden ismini alıyor.

  bu nedir, neden böyle bir şey yapılıyor anlamadık. bir personel firmasını nasıl böyle kötü temsil eder ve yanında çocuğu olan kadına bu kadar hakaret edebilir, bu hakkı kendinde nasıl görür anlayamıyorum.

  uçaklara çocuk çizimlerini yapıştıran firma anne ve çocuk konusunda yalnızca reklam amaçlı mı hassasiyet gösteriyor?
  senelerdir uçakla seyahat ederiz, biz böyle birşeye ilk defa denk geldik.

  zorunlu edit: başlık açmaya değer mi derseniz en başta yazdığım üzere “utana sıkıla yazıyorum” özellikle seçilmiş tanımdır.
  mail atmadım, geri dönüşler çok geç.
  aramadım, şikayet etmek için bile dakikada 1.5tl ödeme yapmak saçma değil mi? bari buna özel hat kurun lütfen.
  bakın hakaret detaylarını özellikle yazmadım, yazmayı düşünmüyorum. yazılanlardan zaten yolcu tespiti yapılır. ararlarsa tüm hakaretleri anlatırız, muhtemelen o kızı yaka-paça işten atarlar. yazmadığım içinde ayrıca hassasiyetimiz için teşekkür ederler. aramazlarsa kendi ayıplarıdır.

  edit 2:
  konunun önü-arkası yok. olay bundan ibaret. hemen hemen 10 senedir eşimi tanırım, bir yalanını geçtim rasgele bir olayı abarttığını bile şahit olmadım. bu olayda eşime sonuna kadar güveniyorum.

  edit 3:
  arkadaşlar olayın ucuz bilet veya bedava biletle alakası yok. eşim tokat turhal'lı ve tokat liman 2019 senesine kadar bakımda. buraya en yakın nokta merzifon. merzifon için thy her gün 23:30 dolaylarında uçuşunu gerçekleştiriyor. uçuş süresi ve merzifon-turhal arası 105km mesafeyi de eklerseniz çocuk sabaha 04:00 gibi mi yatağına girecek?
  mecburen sabah 07:05 uçuşunu tercih ettik, evimiz beylikdüzü sınırlarında olmasına rağmen sabah 5 gibi evden çıkıp sabihaya gittik.
  konu bilet değil, promosyon değil, ucuzluk değil. konu hakaret.

  bir de o fiyata o kadar hizmet yazanlar var. yok, hayır neyin egosunu yaşıyorsunuz anlamadım ki? koltuğundan, kahvaltısına kadar almışım. illa ki bir şeyler görüp, fiyat konusunda "aaa bir de pahalı almış gerçekten" demek istiyorsanız buradan buyurun https://eksiup.com/6d350171075 (bu son 3 satır 16:57'de eklendi). gerçekten ayıp şeyler yazıyorsunuz, bir hizmet için 1tl ödemekle 1000tl ödemek arasına ayrım olmamalı. olaya çok yanlış yaklaşıyorsunuz.

  sağa sola çekmeye çalışıyorsunuz, çekmeyin gerek yok. hadi diyelim 1tl'den bilet aldım, bu muamele o zaman normal mi karşılanacaktı? "nasıl olsa ben 1tl'den bilet aldım, ne derlerse yeridir mi" diyecektik? biraz daha mantık lütfen.

  edit 4:
  belirtmekte yine, yeniden fayda var. beklentimiz samimi olarak ve içten şekilde özür dilenmesi. bedava biletmiş, promosyonmuş ve benzeri konularmış umurumuzda değil. 2 bilet sonrasında eşim yaşananları unutacak kadar gurursuz değil, ben de 2 bilet sebebiyle "tamam ya özür dilemeyin" diyecek kadar onursuz değilim.
  bu gibi düşüncelere sahip değiliz, eşimde bende hak etmediğimiz bir ürün veya bir akçeyi alıp öyle normal şekilde hayatına devam edecek yapıda isimler değiliz. eski kafayım ben arkadaşım, düz adamım. benim cebimden paramı al, benim gururumla, onurumla oynama. bu kadar basit.
 • rezalet tam anlaşılmıyor.
  puanım:

  4/10
 • muhtemelen olay şöyle gerçekleşmiştir;

  -giriş kartınızı gösterdiniz mi?
  + ıf pıf afra tafra
  - giriş kartınızı gösterdiniz mi?
  + göstermesek buraya nasıl gireriz s.s.
  - girş kartını görebilir miyim?
  + off sis bını bığırımızsınız tımmı mı!!
 • şimdi ben de bunu utana sıkıla yazıyorum.
  bütün samimiyetimle söylüyorum ki , ne bir belge ne bir caps yayınlamamışsın. vallahi doğrudur yaşanmıştır . ama ne bileyim insan bir diyor ki “ işte o senin hanımla o seçil’in arasındaki dialog tam olarak böyle değildir, o kadın kesin başka bir şeye tutuldu, ah bir imkanımız olsa da konuşmanın tamamını izleyebilsek mesela.

  ne bileyim bir şey eksik. yani ben klasik “bir de karşı tarafı dinlemek lazım” insanı olduğum için çok bi etki yapmadı bende
 • kimse kosa kose kufur etmeye gelmez durduk yere. personel haksiz olabilir, ama olayin bu sekilde cereyan ettigine olan inancim 0
 • ülke standartlarının altında bir rezalet, beğenmedim.

  rezalet puanım: 3/10
 • bilgiler çok kopuk ve eksik.

  biniş kartı dediğin şey yolcu uçağa geçerken, kimlik kontrolü yapılarak ve yarısı kopartılarak yolcuya kapıdayken verilir. anlamadığım şey daha otobüse binmeden yapılan(biniş kapısı önünde) bu işlem için, neden sonradan(transfer otobüsünde) doğrulama gereği duyuldu. yolcu hizmetleri memurunun otobüse gelerek sorması bir şekilde yolcunun kontrol edilmeden , yani boardlanmadan geçtiğini gösterir. üç kere sorması inandırıcı gelmedi açıkçası. kontrolsüz geçiş varsa alır kartı kontrol eder ve sistemden tekrar board eder. neden 3 kere sorsun ki yani. aşırı mantıksız.

  hikaye çok kopuk ve inandırıcı gelmedi.
  rezalet puanım: 0/10
 • bence hikayede eksik bilgi var. kimse 3 kere aynı soruyu sormaz diye düşünüyorum.

  rezalet puanım -1
 • arkadan koşa koşa gelmiş 3 defa aynı soru sormuşmuş. amacın ne birader. pegasus’tan bi şeyler mi koparmak istiyorsun. böyle tırt hikaye tutmaz söyliyim.
 • birader, yenge yalan söylemiyordur ama bazı konulara hiç değinmemiş olabilir.