şükela:  tümü | bugün
 • bir firmanın her hareketi problemli olur mu?
  pegasus söz konusuysa olur.

  04 ocak 2016 tarihinde yani tam 5 (beş) ay önce 25 haziran 2016 tarihinde istanbul'dan barselona'ya aldığımız bir bilet vardı.

  geçen akşam şeytan mı dürttü, evren mi mesaj yolladı ne olduysa artık bi bakayım bagaj kurallarına diye girdim siteye, pnr'ı girdim bir şey çıkmadı. elimdeki tüm bilgileri, gelen maili kontrol ettim -ki daha önce bakmıştım zaten doğruydu- hata verdi sürekli ve bilgileri görüntüleyemedim. bilet satın alma kısmında o günün uçuşlarını arattım ve ta taaam! o gün yalnızca tek sefer görünüyordu ve bu bizdeki bilgilerle uymuyordu.

  dakikasına 1.5 tl vermek suretiyle son dakika golü yememek için çağrı merkezini aradığımızda telefonun ucundaki arkadaş gerçekten hayatı zindan edercesine "pnr yazdığımda çıkmıyor emin misiniz?" "hatalı pnr veriyorsunuz kontrol edin" diyerek, uçuşun pegasus tarafından iptal olduğuna ikna olmamakta direndi. başka bir arkadaş cep telefonu numaramızdan biletimizi ve uçuşu görüntüledi, bilgilendirme yapılmamış olmasına şaşırdı yeni bilet düzenlemeyi teklif etti.

  aynı gün olan uçuş dolu dolduğundan ne yapacağımızı düşünmek için telefonu kapattık, yaklaşık 3-5 dk sonra bir sonraki günkü uçuşu onaylatmak için aradığımızda yine ilk arkadaş denk geldi ve asla kat'a bunu yapamayacağını, uçuşun değil biletimizin iptal olduğunu diretti durdu.

  iptal olan biletimin yanında nur topu gibi bir de faturam var artık.

  sevgili pegasus,

  uçuşu iptal etmişsin, bir haber verseydin. ben bunu check-in sırasında da öğrenebilirdim!
  ben tüm programımı aldığım bilete göre yaptım, maddi manevi yardımcı olman gerekmez mi?
  diğer havayolları kapı değişikliğinde bile bilgilendirme yapıyor, sen koca uçuşu siliyorsun ve aylar önce bilet almış yolcuya bilgilendirme yapmıyorsun.

  her defasında yeni bir rezalet yaşatmana rağmen bugüne kadar az da olsa bilet almış olduğum için bana da müthiş bir ders oldu bu elbette.

  çok zor değil, arayıp bilgilendirme yapacaksın alt tarafı!
 • haber vermeksizin iptal ettiği uçuş için yeni bilet vermiyor, para iade etmiyor, sizse uçuşa günler kala biletsiz ne yapacağınızı bilmeden sadece çağrı merkezine para döküyorsunuz.

  iş bilmez bir çağrı merkezi var diyemeyeceğim muhtemelen dolandırıcılık dersi aldıkları için böyle pişkin ve iş bilmez görünüyorlar.
 • (bkz: #61220547)
 • türk hava yollarını kullanın o zaman efenim. hem miniport hizmeti sadece onlarda var... (bkz: thy miniport)
 • rezaletlerine her gün yenisini katan bir firma bu. istanbul'dan erzurum'a giden uçakta kardeşimin bavulunu kaybettiler. bavulu dünden beri teslim edemediler. topunuzun allah belasını versin. hala uğraşıyorum orospu çocuklarıyla.

  (bkz: 16 nisan 2019 pegasus airlines rezaleti)