şükela:  tümü | bugün
  • 15 ocak'ta yaptığım izmir-istanbul uçuşunda el bagaj kulpumu taşırken koparan pegasus'un yer hizmetlerini yöneten çelebi şirketiyle beraber imza attığı rezalet.

bilenler bilir bagaj taşıyıcılar bagajları hayvan gibi taşır, işte böyle yapıp, bagaj kulğunu koparmışlar. 18 ocakta durumu belirterek attığım maile bu gün geri döndüler ve hasar ufak hasar olduğundan karşılayamıyorlarmış.

allah belanı versin pegasus, allah belanı versin ali sabancı... sakıp amcanın kemiklerini "su" olayıyla sızlattın bu kafayla daha çok beddua alırsın. hakkımı helal etmiyorum, mahkemeyle de uğraşmıyorum arkadaş...

ki beni asıl üzen şuydu: atatürk havalimanında pegasus görevlisi yok, bir kız vardı ilgilendi benimle ama benim gibi insanlara ve bana da yaptığı şu: bu formu alın pegasus a mail atın ama ödemiyorlar boşuna uğraşmayın. bende zorla rapor tutturdum ve siz bunu kasten yapıyorsunuz insanlar uğraşmasın diye dediğimde hiç bir şey demedi.
    ki kızın adı bende zira raporda yazıyor... raporda hasar yazıyor, hasar. ben yapmadım sen yaptın firma olarak.

allah belanızı versin... nasıl bir ülkedeyiz arkadaş...
  • bir firmanın her hareketi problemli olur mu?
    pegasus söz konusuysa olur.

04 ocak 2016 tarihinde yani tam 5 (beş) ay önce 25 haziran 2016 tarihinde istanbul'dan barselona'ya aldığımız bir bilet vardı.

geçen akşam şeytan mı dürttü, evren mi mesaj yolladı ne olduysa artık bi bakayım bagaj kurallarına diye girdim siteye, pnr'ı girdim bir şey çıkmadı. elimdeki tüm bilgileri, gelen maili kontrol ettim -ki daha önce bakmıştım zaten doğruydu- hata verdi sürekli ve bilgileri görüntüleyemedim. bilet satın alma kısmında o günün uçuşlarını arattım ve ta taaam! o gün yalnızca tek sefer görünüyordu ve bu bizdeki bilgilerle uymuyordu.

dakikasına 1.5 tl vermek suretiyle son dakika golü yememek için çağrı merkezini aradığımızda telefonun ucundaki arkadaş gerçekten hayatı zindan edercesine "pnr yazdığımda çıkmıyor emin misiniz?" "hatalı pnr veriyorsunuz kontrol edin" diyerek, uçuşun pegasus tarafından iptal olduğuna ikna olmamakta direndi. başka bir arkadaş cep telefonu numaramızdan biletimizi ve uçuşu görüntüledi, bilgilendirme yapılmamış olmasına şaşırdı yeni bilet düzenlemeyi teklif etti.

aynı gün olan uçuş dolu dolduğundan ne yapacağımızı düşünmek için telefonu kapattık, yaklaşık 3-5 dk sonra bir sonraki günkü uçuşu onaylatmak için aradığımızda yine ilk arkadaş denk geldi ve asla kat'a bunu yapamayacağını, uçuşun değil biletimizin iptal olduğunu diretti durdu.

iptal olan biletimin yanında nur topu gibi bir de faturam var artık.

sevgili pegasus,

uçuşu iptal etmişsin, bir haber verseydin. ben bunu check-in sırasında da öğrenebilirdim!
    ben tüm programımı aldığım bilete göre yaptım, maddi manevi yardımcı olman gerekmez mi?
    diğer havayolları kapı değişikliğinde bile bilgilendirme yapıyor, sen koca uçuşu siliyorsun ve aylar önce bilet almış yolcuya bilgilendirme yapmıyorsun.

her defasında yeni bir rezalet yaşatmana rağmen bugüne kadar az da olsa bilet almış olduğum için bana da müthiş bir ders oldu bu elbette.

çok zor değil, arayıp bilgilendirme yapacaksın alt tarafı!
  • haber vermeksizin iptal ettiği uçuş için yeni bilet vermiyor, para iade etmiyor, sizse uçuşa günler kala biletsiz ne yapacağınızı bilmeden sadece çağrı merkezine para döküyorsunuz.

iş bilmez bir çağrı merkezi var diyemeyeceğim muhtemelen dolandırıcılık dersi aldıkları için böyle pişkin ve iş bilmez görünüyorlar.
  • (bkz: #61220547)
  • türk hava yollarını kullanın o zaman efenim. hem miniport hizmeti sadece onlarda var... (bkz: thy miniport)