şükela:  tümü | bugün
  • pegasus airlines'ın bagajı olmayan yolculara para iadesi yapmaması veya bu parayı tahsil etmesi durumu.

şimdi biliyorsunuz pegasus biz low-costuz, bilet fiyatlarından her şeyi çıkardık ki ucuza uçun, ekstra bir şey istiyorsanız parasını ödeyin diyor değil mi?
    (bkz: pegasus'un neden yiyecek içecek vermiyoruz reklamı)

peki paraya dahil olan hizmetler* neler? 1 kişilik koltuk ve 8 kg'luk kabin, 15 kg'luk kayıtlı bagaj* taşıma hakkı. mesela bu 15 kiloyu aşarsanız, her 1 kilo için bilmem kaç lira ödüyorsunuz. çünkü neden? ekstra olduğu için.

benim merak ettiğimse şu: benim 15 kiloluk bagajım da yoksa bunun parasını benden neden alıyorsun? neden bunun bedelini de ödediğim ücretten düşmek veya iade etmek için bir yol düşünmüyorsun?

tabi bu "artık aynı fiyata 15 kg'luk bagaj taşıma hakkı yok, bunu satın alacaksınız" şeklinde indirim yapılmadan da götümüze girebilir ama hayırlısı olsun, ben yine de şansımı deneyeyim dedim.

edit: kuzenim yazmış. pegasus'la uçmadığım için bilmiyorum. şimdi girip baktım safariden, super eko diye bir paket seçeneği göremedim.
  • süper eko paketle gerçekleşebilen şey için 5 paragraf yazı yazıp çemkirenleri gösteren hatalı sanrı.