şükela:  tümü | bugün
  • az önce youtube üzerinde karşıma çıkan reklam.
    kısacası biletlerimiz çok ucuz, yiyecek içecek verseydik pahalı olurdu demeye getirmişler.

dipnot: aramaya inandım ama umarım başlığı daha önce açılmamıştır.
  • bilet fiyatları arasındaki farkla, sandviç yiyip meyve suyu içtiğimizi düşününce ağır kazıklandığımız hissi uyandıran reklam hedesi.
    edit: (bkz: anlatmak istediğini anlatamamak)
  • dunyanin en rezil havayollarindan birinin basarisiz pr calismasi.

pegasusa binmeyin, bindirmeyin.

edit: sen havayollarindan ne anlarsin tarzi mesajlar geliyor. salak salak mesaj atmadan once mesaj attiginiz kisinin entrylerine bakin. senede 40bin milden fazla ucuyorum, dunyada da denemedigim major havayolu firmasi sadece 6 adet.

pegasus rezil bir havayolu firmasidir.
  • otomatik olarak koltuk seçiyoruz, siz “ kendiniz yer beğenirseniz 20 tl haraç var “ kısmına değinmeyen dandik hava yolu reklamıdır.
  • bir düzine * ülkeyi bu havayolu şirketiyle gezmiş biri olarak anlayabildiğim olay, siz bide ryanair ile uçun görelim, ülke olarak prems ve premses kaynıyoruz.
  • en ucuz havayolunun anadolu jet olduğunu düşünen biri olarak beni ikna edememiş reklamdır. birkaç yıl evvel tuvaletten dahi para almayı planladıklarına dair bir haber okumuştum. mecburiyetten kullanıyorum bu havayolunu yemeği geçtim ancak ıslak mendil yerine bardak su dağıtsınlar bari.
  • anadolu jet daha ucuz ve ikramı ( kek, sandviç çay, kahve ve su) olan bir firmadır. mecbur kalmadıkça kullanmıyorum
  • konuklarına yağmurlu havada su vermeyen firmanın kendisi ile çelişen reklamı.

müşterilerine bir şişe suyu ( üstelik şişe 33cl) bile ücretsiz vermeyerek ucuz bilet sattığını iddia eden firmaya yakışan reklam.
  • ılik gotlulerin kullanmamasi gereken havayolu. yahu bu adamlar yillardir var, hayvanlar gibi de buyuduler, her yere ucuyorlar ulke icinde, ulke disinda sinirli da olsa hatlari var, kimi gorsem elestiriyor. adamlar sanki 5 yildizli firstclass hizmet sozu verip, sonra yemegi kesmis gibi davraniyor herkes, ama ne hikmetse pegasus ali sabanci doneminden beri para kesiyor. pegasus’un amaci low cost mantiginda bir havayolu olmak, firsatini buldu mu fiyatta onlar da itelerler. o yuzden bu nasil low cost, 1800 liraya londra bileti aldim demeyin, ryanair de karlsruhe biletini xmas serefine 290 euroya satiyordu gecen. ama iki hafta sonraya bilet alirsan gidis donus 17 euroydu, kimse de zirlamiyor o yuzden. mevzu suysa ryanair de su vermiyor, wizzair de, volotea da.
    50-100 liraya ucak bileti alabiliyorsaniz, low cost mantigini turkiyeye getiren, rekabet ortami olusturup diger havayollarinin piyasaya girmesine/buyumesine yol acan ve fiyatlarin dusmesini saglayan pegasus’un hatrina suyunuzu havaalanindaki bufeden 5 liraya aliverin bir zahmet.
  • bildiğin insanlarla dalga geçen reklamdır. öyle dümdük.