şükela:  tümü | bugün
  • kedi ve köpekler için pati temizleme aracı. made in turkey.

http://www.hurriyet.com.tr/…onomi/kobi/26719518.asp
  • edit: yaklaşık 1.5 aydır köpeğim pamuk için kullanmaya başladığım güzel ve doğal bir ürün. memnun kaldım cidden her türlü temizliğini sağlıklı bir şekilde yapmamı sağlıyor. masajlı temizlikten sonra ayrı bir coşuyo bizimki o ayrı bir olay .büyük kolaylık valla söyleyeyim.ev arkadaşı olanlar bi denesin derim.

ikiz kardeş olan genç girişimcilerin , kedi ve köpeklerin pati temizliğini yapmak için geliştirdikleri ,patilerini su ile fırçalayarak yıkayan,tuvalet sonrası popolarını temizleyen bir de yetmezmiş gibi bu minnoşlara masaj yapabilen elektronik cihaz.başına icat çıkartılmasından hoşlanmayan varlıkların arasından böyle gençlerin çıkması ,insanın geleceğe bir * ya da bir * havasıyla bakmasını sağlıyor.

(bkz: değeri bilinesi insanlar)

merak edenler için
  • cihazın ismi yağmur ve yaprak isimli ikiz buluşçuların ölen köpekleri peggyden geliyormuş.

ayrıca abd gibi japonya gibi ab gibi en zor patent alınan ülkelerden patenti mevcut bu cihazın. şimdilik ben de çok anlamadım nasıl çalıştığını ama heralde bi işe yaramıyor olsa patent vermezdi bu ülkeler.
  • kullanıcı deneyimi paylaşan henüz kimseye rastlamadığım ürün. internette herhangi bir inceleme, kullanıcı değerlendirme videosu falan göremedim. açıkçası teoride hayatımı kolaylaştıracak bir ürün gibi duruyor ama ne kadar işe yarıyor şüphelerim var. ürün yaygınlaştıkça ve hakkında daha fazla içeriğe ulaştıkça satın alma kararı vereceğim.
  • türkiye'de crowdfunding mantığının hiçbir zaman oturmayacağının kanlı canlı örneğidir. projeye kasım ayında dahil oldum, ücretini ödedim. ozaman 1 ocak 2017 teslim diyordu, yarın 1 mart olacak hala gönderecekler. dördüncü ertelenme gerçekleşti.
  • ocak ayında sipariş verdim ve hala teslim etmediler. ürünü teslim alan birkaç kişi olmuş ancak onların da ürünleri bozuk çıkmış. artık telefonları da açmıyorlar.

haziran ayında mail atıp ürünlerini istemediğimi ve paramı geri istediğimi belirttim. para iadesi de yapmıyorlar.

tüketici mahkemesine şikayette bulundum.

kesinlikle sipariş vermeyiniz.
  • problemli bir markanın kalitesiz olduğu söylenen ürünü (https://twitter.com/…heja/status/936513428688199682)
    ---

tl ile fiyatı: 325 tl (indirim koduyla 265 tl)
    dolar ile fiyatı : 150 dolar ( 589,5 tl - kampanya kodu ile 122 dolar yani 478 tl)

---

twitter'da yazdığı üzere mart-nisan aylarında ücreti ödeyip, ödeme geri bildirimini bile bir aya yakın bir süre sonunda alabilirmişsiniz. ürününüz her seferinde bu hafta geliyo denerek aylar sonra gelebilirmiş. eğer bozuk gelirse ürün değişimini ve ya para iadesini kaç ay sonra alırsınız bilinmez, o durum hala sürüyormuş anlaşılan.
    tabi bütün bunlar sırasında karşınızda müşteri temsilcisi ya da müşteri ilişkisinden anlayan birisi değil, startup yapan iki kızın babası olan taner bey muhattabınız oluyormuş, eğer ürünü kalitesiz bulursanız ve bunu dile getirirseniz de sizi azarlama hakkına sahip olduğunu düşünüyor anlaşılan. hatta dava açmakla tehdit bile ettiği söyleniyor.

karar sizin.

edit: https://twitter.com/…pati/status/936648426841870341 bu tivitle firma anlayışının sebebi ortaya çıkmıştır. "peggymatic milli ve yerli bir projedir ama siz umarsizca saldiriyorsunuz" ahaha
  • pati temizleyici diye hayal kırıklığı satan oluşum.
  • startup'ların mutlaka halkla ilişkiler uzmanlarıyla çalışması gerektiğinin bir başka örneği.
  • ürünü almadan önce burada yazılanları okumanızda fayda var.