• ceviz insan beyni ise pecan alien beynidir.
  • cevizin amerika kitasina ozgu ikiz kardesi...elinize gecerse bir yemek tarifi, bir avuc dolusu pecan kullanmanizi listeleyen*, sonsuz ic rahatligiyla ceviz kullanabilirsiniz, nerede bulacaksiniz tam yemek yapmaya sivamisken kollari allahin pecanini...
  • ceviz daha aci olabilirken, pecan daha tatlidir, daha bir sekerlidir. o yuzden "daha aromali" gibi bir yanilgiya dusulunur, ancak ancak (ancak...) ceviz'de daha bir aroma ve daha bir koku vardir. pecan yemesi daha kolay oldugundan ve daha tatli oldugundan tatlilarda kullanmak icin muthis bir malzemedir, zira hemen tadini tatliya salar.

ancak ceviz daha cok yag icerir. salataya konulan daha cok cevizdir, cunku pecan salataya koymak icin fazla tatli kacacaktir. ben ikisini de esit severim.
  • "bilemedim valla ama görsem çıkarıcam" diyenler için (bkz: http://smallfarms.ifas.ufl.edu/…ts/images/pecan.gif)
  • cevizin* yandan yemisi.

hakikaten ama! al bir yarim pecan tanesi bak, tombik cevizlerden daha ensiz oldugunu goreceksin!
  • bunun bir de tatlisi yapilir ki dadindan yinmez; (bkz: pecan pie)
  • cevizin içerdiği omega 3ün sadece % 20sini içeren kuruyemiş
  • tam turkcesi olmayan, cevize benzeyen bir kuruyemis cinsi. pecan butter dondurma da siddetle tavsiye edilir
  • ağaç olarak görünümü cevize benzeyen bir yapıda olan meyve. akrabası olan cevize göre iç dolgunluğu daha fazla, türkiyede akdeniz bölgesinde denemek için dikenler mevcut. eğer yeterli verimi alabilirlerse plantasyon alanlarını genişletmeyi düşünüyorlar. özellikle tatlı ve pastalarda kullanılabilirliğinden dolayı kâr oranlarının yüksek olacağı öngörülse de tüketicilerin fazla bilmemelerinden dolayı satışlarının en azından kısa vadede fazla olmayacağı söyleniyor. sanırım belli oranda tanıtım ve pazarlama çalışması gerekecek. orijin olarak üretiminin daha çok kanadada yapıldığı söylense de verimlilik ve yetişme kolaylığı açısından iklim ve rakımı uygun bir çok yerde daha bu ağaçlardan dikilip yetiştirilmesi mantıklı ve ticari yönden kârlı olabilir.
  • yarın bir gün bahçem olursa ağacını dikeceğim. tadımın festivalini alma sebebiydi, şimdi pecan çukuruna aşina bir coğrafyadayım rahat rahat tüketiyorum. şöyle toptan indirimli alınacak bi yer bulsam yüklenicem bi kaç çuval.

cevizden pahallı kendileri.

ilk aşkım ceviz, lütfen beni bırakma ama pecanı seviyorum..
hesabın var mı? giriş yap