şükela:  tümü | bugün
 • pekmez sevmeyenler için bile müthiş bir lezzettir ama başlı başına değil tabi, ilave edilen malzemelerle süper bir tada dönüşür. havuç,tarçın,ceviz ve zencefil dörrtlüsünün yanında ekşimsi bir tat olur ki, bu ekşimsi tadın ne olduğunu kimse anlayamamıştır. bu arada bu kekin içine şeker girmiyor, denemek isteyenlere duyurulur.
 • keçiboynuzu pekmezi ile tavsiye edeceğim kek türü.
 • buyrun uydurmasyon tarifime;
  üç yumurta, iki yemek kaşığı şeker ile çırpılır, mümkün olduğunca kabartılır, bir su bardağına yakın üzüm pekmezi, yarım bardak sıvıyağ, yarım bardak yoğurt, ( tek bardakta aradan çıkarılabilir.) eklenir, bir fiske tuz eklenir. ardından karışımın durumuna göre altı, yedi kaşık un artı kabartma tozu eklenir.( unu kademeli ekleyip duruma göre eksiltip, arttırmak mümkün, kıvam katıya yakın ama katı değil cıvık asla değil.) sonrasında una bulanmış iki çay bardağına yakın kuş üzümü eklenir, 150 derecelik fırında yine kontrollü olarak bir saate yakın pişirilir, kekin rengi koyu olduğu için tedbirli olmak yararlı olacaktır. ısteğe bağlı olarak bol ceviz de eklenebilir, elimde yoktu ama hatta çok yakışacağını düşünüyorum, denenmeli. başarılı, test edilmiş, uygulanmış, leziz bir tariftir, deneyenlere afiyet olsun.
 • anne kekı gıbı olmazsa babam hayatta yemez.
  bızım borekcıde on ıkı lıraya satıyorlar bı dılımını.
  yanı borekcıde borek ıkı mılyon, pekmezlı kek on ıkı lıra. ıcıne ne katıyorlarsa. altın surubu katıyorlar bence.
  yanında ben cappucıno ıcmeyı sevıyorum. genel olarak cappucıno ıcmeyı sevıyorum zaten.
  butun dunya cappucıno olsun.

  bır tane kısa fılm var. adı sıfır.
  sımdı herkes bı sayı. sayın ne kadar yukselıyorsa o kadar kıymetlısın. dokuzlar var, onlar en muthısler. bı de sıfırlar. sıfırlar hep ezılıyor, ıtılıyor.
  bır sıfır kadınla bır sıfır erkek bırbırılerıne asık oluyorlar. tum zulme beraber dırenıyorlar guclulerın. sonra ıkısının cocugu ıkı sıfırın bırlesımınden sonsuzluk doguyor. sonsuzluk en yuce rakam. herkes bızım sıfırların onunde saygıyla egılıyor.
  ben butun dunyanın cappucıno oldugu bı dunya ıstıyorum.
  kımse uzulmesın, kımse ezılmesın, kımse dıslanmasın.
  herkes ne kadar pırlanta oldugunun farkında olsun. sevdıklerımız de ne kadar pırlanta oldugumuzu bız unutttugumuzda kulagımıza fısıldasın. unutursam hatırlat.

  butun dunya cappucıno olsun....
  yanında da pekmezlı kek.