• acıbadem caddesinde önünden geçerken girmeye karar verdiğim enfes pizza ve makarna yapan italyan restoranı
  • eski bir acıbadem’li olarak eşimle yendiğimiz en kötü pizza ve makarnayı yedik maalesef bu akşam. ilk açıldığında böyle değildi. bizde ilk gittiğimizde sevmiştik açıkcası uzun bir aradan sonra bebeği bırakıp başbaşa vakit geçirelim diye yemeğe çıktık bugün sipariş verdiğimiz hamburger pizza ve penne pesto tam bir rezaletti. (yiyecek hakkında asla bu tabiri kullanmak istemem ama maalesef durumu anlatacak tek kelime bu)hamburger pizza da menü de mantar yazmamasına rağmen mantar vardı makarnayı ise sertlikten yiyemedik yeniden geldi hamburger pizzanın köftelerini de beğenmedik.gerçekten yazık hem vaktimize hem paramıza acıdık daha önce acıbadem de bu kadar ortalama altı bir yemek yememiştik. bu arada pizza 31 tl makarna da 23 tl idi. çıktıktan sonra o kadar midemiz bulandı ki eşimle zehirlendik mi diye korktuk. bize denk gelen yemek bu şekildeydi

güncelleme : mekan sahibi bana az önce instagram dm den bu mesajı yazdı sizle de paylaşayım `:ekşi sözlüğede yazmışsınız yazınızı. yaptığınız çok ayıp ve üzücü bizim ürünlerimiz günlük taze ve şefi olan benim tarafımdan kontrol edilmektedir. ben çetin anıl sormageç yeditepe gastronomi bölümü mezunu , çırağan sarayı başta olmak üzere birçok yerin şefliğini yapmış bulunmaktayım ve bunca yıllık şeflik hayatımda 1 kişi zehirlenme vakası yaşanmamıştır. pekorino da ise 16 aydır başarılı bir şekilde faaliyet vermekteyiz ve sahibi olduğum bu işletmede henüz zehirlenme yada yemeklerimizden şikayet edip geri gönderme durumu olmamıştır. pizzada mantar yoktu mantar eklenmiş, bi malzeme eksikti gibi durumlar genel iş içinde olabilicek durumlardır. bunun için bizi bukadar aşağılamaya çalışmanız , özrümüze ve davetimize rağmen bizi bütün sosyal ağlarda ekmeğimizle çok sert şekilde oynarcasına bizi karalamaya çalışmanız gerçekten çok üzücü. zehirlenme vakaları bi kişinin 3 günlük yediğiyle alakalı bir durumdur, yani 3 gün öncesinde yediğiniz bir üründe sizi zehirlemiş olabilir. bu güne kadar tek bir şikayet almamış olan ve sevilen yemeklerimize bu denli ağar eleştiri yapmanızı maalesef kabul edemeyeceğiz. etlerimizi, hamurlarımızı, hamur tanklarını, malzemelerin saklandığı dolapları hatta hangi marka ne ürünler kullandığımızı dilediğiniz zamam açık mutfağımıza gelerek kontrol edebilirsiniz. şerefiyle, onuruyla çalışan bu işletmemize yaptığınız bu eleştirileri maalesef kabul edemeyeceğiz ve ne yazikki bu eleştirilerde kasıt arayacağız. 1.5 senedir gazetelere çıkacak istanbul sıralamasına girecek italyan ünlü şefleri ağarlayarak yemek verme başarısını gösteren güzel restoranımızı lütfen bukadar kırıcı bir şekilde eleştirmeyin. zira bir yerin ekmeğiyle oynuyorsunuz.`

bu şekilde bir mesaj geldi az önce. şikayetimi belirtince beni tekrar davet ettiler ancak eşimle tekrar gitmeyi asla istemedik. bir işletmenin bu şekilde de alınarak bana mesaj yazması tuhaf geldi. memnun olmadığımı tabiki bir yazar olarak buraya yazacağım. asla kimsenin ekmeğiyle oynamak gibi bir amacım bulunmamaktadır. allah yollarını açık etsin. ama benim orayla ilgili deneyimim bu şekildeydi.
  • acıbadem caddesinde bulunan, bugün erkek arkadaşımla farklı bir yer deneyelim diyerek gittiğimiz ve her şeyden önce dekorasyonuna bayıldığımız italyan restoranı. siparişlerimizi beklerken sözlüğe bakma fırsatı bulduk ve üstteki olumsuz iki entry moralimizi bozmuştu ancak benim istediğim ege pizza gerçekten çok lezzizdi. erkek arkadaşımın fettucine alfredosu ise tuzsuzdu ve ortalamaydı bence sadece pizza yenir. bir de işletme olarak bir tutukluk var çok atik değil çalışanları, yani kötü değiller kibarlar da ama ne bileyim pos cihazı bekledik yarım saat, gelmedi falan kriz yönetimi konusunda başarılı değiller pek.

aha da sözlüğü zomato olarak kullandım.
  • kapanmıştır. severek yiyorduk oysa ki.
hesabın var mı? giriş yap