*

• (bkz: pelenda joshua tunga da silva/@ceyar i kim vurdu)

şampiyonşip takımı brentford fc'de forma giyen 1997 (23) londra doğumlu angola asıllı ingiliz merkez ortasaha. namıdiğer josh dasilva.

8 yaşında kapısından içeri adım attığı arsenal akademisinin ürünüdür. kariyerine sol kanat ve forvet olarak başladı. ancak premier ligin gelmiş geçmiş en iyi forveti, zamanının u18 arsenal teknik direktörü thierry henry oyuncuyu merkez ortasahaya çekti. basın toplantısında da 'bu davardan forvette benim 100'de 1'im olmaz; iyisi mi bunu kutudan kutuya* deniyeyim dedim.' açıklaması yaptı. sonra da kırık bir türkçeyle hakan peker'in ölümsüz eseri camdan cama'yı seslendirdi ki o olayın konumuzla alakası yoktur:
    https://youtu.be/blvoqjswl44?t=57

josh dasilva 20'sine bastığında kulüpte tek premier lig maçına çıkamadan götüne tekmeyi yedi. tabii yer. solak topçu akademide onca senede daha soy ismi 'da silva'yı ayrık yazmayı öğrenemedi; nasıl arsenal kalibresi topçu olmayı öğrensin.

- sonrasında kontratsız kalan oyuncuyu şampiyonşipin iddialı ekibi brentford fc 'belki adam ederiz' mantığıyla (2018/19 - yaş 20) aldı.
    - soyadını formasına birleşik dasilva olarak yazdırmasını aldırış etmediler ve oyuncuyu takımdaki 2. sezonunda (2019/20 - yaş 21) a takımda ilk 11 oynayabilecek seviyeye getirdiler.

bu sezon itibariyle ise (2020/21 - yaş 22) yine premier lig kapılarını zorlayan takımının çok önemli bir parçası haline geldi. brentford fc formasıyla mı olur bilmiyorum ama kendisini ileride premier ligde görmemiz yüksek olasılık. birden fazla röportajında bir gün arsenal'e döneceğine inandığını söyleyen oyuncunun sırtını 'he koçum he' diye sıvazlayayıp girdisini sonlandırıyorum. - önce soyadını yazmayı öğren, -de ve -da'ları ayırmayı öğren; sonra büyük sekizlide oynarsın tavşan*. -

---------- bonus ----------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: brentford fc/@ceyar i kim vurdu)
    ---------- bonus ----------
hesabın var mı? giriş yap