şükela:  tümü | bugün
 • spider man'in sadece turkiye'deki siyah beyaz sayilarinda gorme $ansini bulabildigim, en karizmatik ikilisiydi . gumu$ samur denilen uyu$turucu saticisi ya$li, igrenc yari biyonik bir herifin* deneylerine maruz kalmi$ bir beyaz kiz ve bir de zenci gencin degi$mi$ halleriydiler . genc kizimiz kama, bembeyaz, i$ik huzmelerini silah olarak kullanabilen biriyken daha buyukce olan golge de super karizmatik olan peleriniyle du$manlarini sonsuz karanliklara goturuyordu . macera sonlarinda da bu ikili yine kalitelerinden odun vermeden giderlerdi: kama giriverirdi golge'nin pelerininin icine, ortadan kayboluverirlerdi .
 • orjinal isimleriyle "cloak and dagger".
  hatta aynı isimde kendi çizgi romanları da vardı zamanında.
 • benim okuduğum sayılarda bu ikilinin adı pelerin ve kamaydı. kama öylesine güzel bir kızdı ki örümcek adamın dibi düşerdi.
 • ilkokul yıllarında beni en çok etkilemiş örümcek adam karakterlerindendir. en başta bu zenci erkek ve beyaz kızın güç para şöhret insanlığı kurtarma gibi dertleri yoktur. ikisi de depresyonda ve başlarında yeterince dert olan bir çift gibi dururlar.

  zenci elemanın bendeki örümcek adam sayılarında "pelerin" diye geçerdi ismi. pelerinin içine giren kişi kötü düşüncelerden arınmış bir şekilde dışarı çıkardı. uyuşturucu bağımlısı gençleri de bu şekilde tedavi mi ediyordu neydi öyle bir hesabı vardı.

  hayatı kendilerine göre yaşama şekilleri vardır. new mutants gibi ekiplere çağrılmışlar ama benim okuduğum sayılarda hiç birine yüz vermemişler, öyle arada ortama görünüp kaybolmuşlardır. her zaman çok acı çekmiş ve bunun bedelini ağır ödemiş gibi bilgece konuşurlar.

  silvermane tarafından uyuşturucu deneylerinde kullanılan tyrone johnson ve tandy bowen adındaki iki gençtir bunlar. bu deneylerin yan etkisiyle süper güçler kazanınca tüm uyuşturucu satıcılarına karşı savaş açmışlardır, tek ilgilendikleri konu budur.

  (bkz: the spectacular spider-man)
 • (bkz: kama ve golge)
 • hatırladığım kadarıyla pelerin, içine aldığı insanlara sonsuz karanlık ve boşluğu yaşatarak onları şoka sokardı. kama ise attığı ışık kamalarıyla rakiplerini paralize ederdi. bu ikili bulundukları yeri terk ederken havada haç şeklinde bir ışık kalırdı.
 • kama, şualarıyla rakiplerini paralize edebildiği gibi bu gücü yoğun bir şekilde kullanarak kurbanın kalp krizi geçirmesine de yol açabilmektedir. uyuşturucu bağımlılarının "temizlenmesi"ni sağlamak da gücünün başka bir kullanım alanıdır.

  pelerin ve kama yaşayabilmek için birbirlerine ihtiyaç duyarlar. kama şarj ettiği gücünü boşaltmak için pelerin'in karanlığını kullanırken, pelerin de içindeki bitmek tükenmek bilmeyen karanlığı doyurabilmek için kullanır kama'nın şualarını...

  böyle karizmatik ikilidirler yani...
 • gizli kapaklı işleri, özellikle de casusluk faaliyetlerini anlatmak için kullanılan deyim.
 • runaways'de de görebilecegimiz bir çift. siyah-beyaz.
 • örümcek adam çizgi romanındaki iki karakter.

  pelerin'in içinde sonsuz bir karanlık vardı. kama ise tam tersi biçimde aydınlıktı.

  bir sayısında kama'nın pelerinin karanlığını kendi ışığıyla beslediğini görürüz. bu yüzden bu ikisi asla ayrılamazlar. birbirlerine muhtaçlardır.

  not: ayrıca ilk entry'de ve ssg'nin belirttiği, "gümüş samur"un deneyleri sonucu bu hale geldikleri bilgisi yanlıştır. sanırım adları gümüş ile başladığı için bu iki karakteri karıştırmışlar

  gümüş samur (silver sable), bir ülkenin büyükelçisi ve taş gibi hatundur. ayrıca da kiralık askerdir.
  şudur:
  https://vignette2.wikia.nocookie.net/…0110901041132

  uyuşturucu deneyleri yapan kişi silvermane'dir. makineye bağlı ve yaşlılıktan ölecek çok zengin bir işadamıdır. yavşak orospu çocuğunun önde gidenidir.

  zaten bu deneyleri de ölen vücudundan kurtulup bilincini yeni bir vücuda aktarmak için yaptırmıştır. sonunda da cyborg gibi bişey olmuştur.
  şu amcadır:
  http://vignette4.wikia.nocookie.net/…20050621055646