şükela:  tümü | bugün
  • yildiz teknik universitesi endustri muhendisligi bölümünün en güzide asistanı. öğrencinin her sorusunu büyük bir ilgi ve özenle cevaplayan değerli insan, her hangi bir problemde odasına gidip yardım talep etmekten çekinmeyeceğiniz, ders şeçim zamanlarında, sınav öncelerinde veya ödev hazırlama aşamasında bir çok kişi tarafından yardım için sıkboğaz edilmesine rağmen -cep mesajı ile gelen sorularla bile ilgilenmiştir, o derece yani- sevecenliğinden ve ilgisinden hiç birşey kaybetmeyen güleryüzlü asistanımız. her ne kadar mümkün görünmese de kendisinden ders almayı çok istediğim biricik insan. umarım yıllar sonra kendisini yine böyle güleryüzlü bir prof. olarak görürüz.
  • ytü metalurji ve malzeme mühendisliği bölümüne girişimcilik ve tesis planlama dersini veren endüstri mühendisliği asistanı. kendisi her daim güleryüzlü, her daim yardımsever bir hocadır. ayrıca yıllardır bünyede oluşan "asık suratlı bayan hoca" imajını yerle yeksan etmiştir. umarım geçen yıllar o gülüşünden, yardımseverliğinden birşey kaybettirmez*
  • inanılmaz bir hocadır kendisi. umarım kendi yöntemleri ve anlayışı sistem karşısında yenilmez de öğrencisine insan olduğunu unutturmayan, akademik bilginin sempatik biçimde aktarılabileceğinin kanıtı olan değerli bir hocamız olur.
  • tek başına,tüm bölüme bakış açımı değiştiren insan evladı.3 yıldır ne dersime girdi ne de danışmanım oldu,kendisiyle sadece 2-3 dakika sohbet etmişliğim var.sohbet dediğime bakma ders ekletmek için dil dökmüştüm,kendi danışmanımdan hayır gelmeyince.güleryüzlülüğü,canayakınlığı,kendi sorumlulugunda olmayan bir ögrenci için çırpınması falan filan.3 yıldır gözüm hep üzerinde bu tatlı bayanın,ne zaman görüş alanımdan geçse gözüm takılır; " lan niye böyle bir ablam yok ? " diye yanımdakilerin kafasını ütülerim.
  • her şeyden önce çok zarif ve yüreği çok güzel bir insan. 'girişimcilik ve tesis planlama' dersi için metalürji ve malzeme mühendisliği 'ne geldiğinde tanıma imkanım olmuştu. yazın ve geçen dönem dersle ilgili birkaç evrak işim için kendisiyle görüşmem gerektiğinde her şeyle en ufak detaya kadar ilgilenmiş ve yardımcı olmak için elinden geleni yapmıştı. eğitim anlayışını oldukça kaliteli bir bakış açısıyla temellendirmiş ve kariyer hayatının daha da iyiye gideceğinden şüphem yok. tüm iyi dileklerim her zaman kendisiyledir.
  • kuzu canların en şebeği. delikli uykuların pel'i. kocaman kahkahalar atmak için de, kalın çerçeveli gözlüklü sohbetler etmek için de doğru adresim.
    yüzünü dökme küçük kızım benim.
  • birine göre devrimci tarafıyla kahramandır, biri milliyetçi taraflarını görür daha çok ve diktatör der. herkes kendince yorumlar. benim takıldığım: kendi düşüncelerini dünya görüşüne göre beyan eden birinin karşısında neden kalkıp ben böyle düşünmüyorum diye kendimizi anlatmıyor da arkasından kalkıp diktatör sevici deme ihtiyacı duyuyoruz? sadece bu yorum için söylemiyorum. toplum olarak böyle bir sorunumuz var. karşısında yanlışsın demek zor geliyor; hocaysa takar mı, sınıfta benim gibi düşünmeyenlerin tepkili cümleleriyle başedebiilir miyim..vs. beynimizi bir sürü soru işareti kemiriyor ve susuyoruz. eve gelip ekşiye yorum yazmak kolay geliyor. karşı tarafa cevap verme hakkı tanımamış oluyoruz zira. hatta görmebiliyor, görse bile kim olduğumuzu bilmiyor. yaşasın, cesur olabiliriz artık. ekşide konu başlığı kişilerin hep iyi yönlerini anlatalım, hiç kötü söz etmeyelim gibi düz bir mantıkta değil cümlelerim. ulaşabilirken ve yüzlerine fikrimizi söyleme imkanımız varken neden yapmıyoruz?? bunu soruyorum. ve konu kişisine geri dönersek; herkes olmayabilir ama eleştiriye açık bir hocadır pelin. karşısına geçip senin gibi düşünmüyorum dediğinizde not kırmaz. ondan farklı da olsa düşünebildiğinizi görmek mutlu edecektir onu.
  • şahsi bir konuyla ilgili kapisini caldigimizda insana rahatlik veren o gulumsemesiyle buyrun hosgeldiniz dedi. konusmaya, derdimizi anlatmaya basladik. biliyorduk konu onu ilgilendirmiyordu fakat elimden geleni yapacagim diye bizi kirmadi ki elinden gelenin fazlasini yapti. kendi derdiymis gibi sahiplendi.

zaman gecti, uzunca sohbetlerimiz oldu. fikir ihtilaflarımız fikir teatilerine dönüştü. kabul edemeyeceği fikirlere saygılı fakat dik duruşlu tarzını hiç değiştirmedi.

çok iyi bir hoca. daha da iyi olacak. çünkü en önemlisi iyi bir insan.onun gibiler varoldukça bu dünya yaşanılır bir yer olacak. imza: alfonso
  • 15 yıl sonra bölüme uğradığımda bölüm başkanı veya olmadı yardımcısı olarak görmek istediğim kişi.
  • 2547 sayılı kanunun 50/d maddesi sebebiyle yakın zamanda işten çıkarılacak dünyalar tatlısı, iyilik meleği, güzel insan ve yıldız teknik üniversitesi endüstri mühendisliği asistanı. pelin hoca gibi geleceği parlak, yetenekli bilim insanlarının saçma sapan nedenlerle elden kaçırılması ülkeye dair zerre boyutunda olan umudumun da sonunu getiren bir olay. umarım ulu hükümetimiz bir an önce bu yanlıştan döner ve söz konusu madde değiştirilir.

kendisine destek olmak ve seslerini duyurmak amacıyla öğrencilerinin açtığı şöyle bir etkinlik söz konusu

https://www.facebook.com/events/726039427465416/

(bkz: asistan kıyımına son)