şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugunku yazisinda soyle buyurmus:

  "(bu arada, bağışlayın, ukalalık edemeden duramayacağım, müzedeki bir levha günümü gün ediyor. “it is located 6 km north of the center of şanlıurfa as the crow flies”dan ne anlıyoruz? “karga uçarken şanlıurfa merkezinin 6 km kuzeyinde.” oysa anlatılmak istenen basit kelime kuşbakışı. galiba çevirmenin kuştan tek anladığı karga!)"

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1644236/default.htm

  simdi ben de ukalalik etmek istemiyorum ama bir zahmet:
  http://en.wikipedia.org/wiki/as_the_crow_flies
 • burada sözlükçülerin düşüncelerini özgürce yazması "mastürbasyon"

  kendisinin fotomodel olmamasına rağmen boy boy yarı-çıplak poz vermesi;

  oyuncu olmamasına rağmen filmlerde oynaması;

  tarihçi olmamasına rağmen tarihle ilgili bir programda yer alması; gayet normal.

  ulan hayat ne güzel ya...
 • en son hadise'ye karşı ayara girişmiş ve "hadise sürekli popo sallıyor sıktı artık" demiş. breh breh... nedir bu kızdaki münazara kızı ikirciklenmesi anlamış değilim. yahu herkes kendi kalibresinde iş yapıyor. hadise'nin olayı bu... popo sallayarak kötü pop şarkısı söylemek. n'apsın yani, oturup "türkiye cumhuriyeti'nde darbeler ve bıraktığı izler" hakkında malumat verecek değil. verse bile bu kez de "az evvel poponu salladın zilli, şimdi ne anlatıyorsun" dersiniz...

  ayrıca dediğinin altyapısında; bu eğlencesel durumları kıymetsiz gösterip kendine ego pompalama durumu var. ulen sizin yarım meme açık uzağa bakmalı foto çok sanatsal, çok entelektüel oluyür de hadise'nin popo sallaması mı darlıyor seni... kafayı şu cihangir cenahından çıkarsanız çok daha sağlıklı bir kafaya sahip olacaksınız ama... olmuyor olamıyor...
 • boğaziçi'nde öğrenciyken, bir yağmurda tanımadığı bir oglana semsiyesini teklif edip beraber yürüyebiliriz demiş bir kimsedir. belki kimileri için rahatsız edici yanları vardır ama ince bir kimse olduğu da açık.
 • 2. dünya savaşı yıllarında aşk yaşanılacak kadın. savaştan dönen ya da savaşa giden askerlerin tren garında öptükleri kadınlara da benzemiyor değil. bayılırım 2. dünya savaşı yıllarının koyu kırmızı rujlu, şapkalı asil kadınlarına. kalmadı artık böyle kadınlar.
 • hayatı şekspirden ibaret sanan bir hanım abla.
  ben kendisine baktıkça bir çocuk nasıl yetiştirilmezin cevabını görüyorum.

  bir insan hayattan ne ister? iyi bir üniversitede okumak olabilir. ablamız boğaziçi'nde okumuş bitirmiş master yapmış doktora yapıyor.

  hayattan dünya turu da istenebilir. ablanın özel pasaportunun gidemediği ülke yok. zaten pekçoğuna defalarca gitmiş. sadece gitse iyi, aylar yıllar geçirmiş.

  insan pekçok dil bilmek ister. ablanın hali hazırda türkçe hariç çok iyi bildiği diller mevcut. (türkçe'yi de zamanla öğrenir)

  kimileri ünlü olmak isteyebilir. kendisi zaten yeterince ünlü.

  bazıları saygınlık ister. kendinden bir şey katmasa bile babadan gelme saygınlığı var. sanat, sosyete, siyaset her yerde ilgi ve saygı görüyor.

  bazıları için zenginlik önemlidir. pelin ablanın yoksul ve düşkün olduğunu söylemek çok zor.

  kimisi güç ister. dünyayı yok et butonuna sahip olmasa da pekçok kapının anahtarının sahibi.

  güzellik isteyenler de olabilir. kendisi çirkin değil, pekçok insan için müthiş güzellikte.

  kimisi de bilgiye önem verir. pelin ablanın cahil olduğunu söylemek cahillik olur. gerçekten de her daim kitap okuyan, trt 2 gibi kadındır.

  hobiler, hayvanlar, arkadaş, erkekler vs hep kendisi için bir ayrıntı olmuş. hayatta ne istediyse ulaşmış, ulaşıyor. camdan bir fanusta dışarddaki dünyanın gerçeklerinden uzak, mutlu bir pamuk prenses bence. kimse kendisine zehirli elma vermemiş. hayatındaki en büyük eksiği de bu.

  imza: başkalarının hayatını analiz edip akıl veren yaşam koçu nuri
 • nihat doğan'ın okumuş versiyonudur.
 • tam da huşu içerisinde mastürbasyon yaparken, mastürbatör, demiş kendisi. lan korktum, beni mi izliyor bunlar, diye.
 • türk erkeğine 10 numara büyük gelecek bu kadın bir dönem ahmet hakan ile aşk yaşamıştır.

  başka sorum yok.