şükela:  tümü | bugün
  • çıplak gözle izleme imkanı buldum bugün akatlar'da. kendisi bildiğin atom karıncadır. maçın neredeyse tamamında oynadığı halde oynadıkça daha hızlanan yorulmak ne bilmeyen aşmış bir oyuncudur.
  • fenerbahçe kadın basketbol takımının yeni transferi.
  • bugün beşiktaş maçında kısa bir süre izledim, iyi pasör vallahi. hentbolcular gibi dripling falan yapmadan alıyor veriyor. her topun içinde var. bıdık bişey ama sevdim ben. oyunu iyi hızlandırıyor.
  • canım benim ya, finali maçını 10 sayıdan 1 sayıya getirdi, hadi be pelin al getir şu maçı.
  • alev aldı bugün. 2. periyodun sonunda dinlenmesi için oyundan çıkınca fark yine 10 oldu. devrede iyi dinlen pelin, şu an sahada canla başla oynayan bir tek sen varsın.
  • fenerbahçe kadın basketbol takımının gelecek 10 senesine imza atıp, kulübün bayrak oyuncularından birisi olacağına inandığım müthiş genç yenetek.

öncelikle kadın basketbolu standartları için inanılmaz süratli ve yetekli bi kız bu. botaş’ta oynarken, henüz 20 yaşında, tbf tarafından en iyi türk oyuncu seçilmiş olması ve italya’daki dünya şampiyonasında bireysel yetenek yarışmasını kazanmış olması ne kadar özel bir sporcu olduğunu kanıtlıyor. saha içerisinde her ne kadar 1 numara gözükse de, penetre özelliği, atletizmi ve şut yüzdesiyle, modern basketbolun yeni trendi combo guard tanımına cuk oturuyor.

tüm bu teknik özelliklerinin yanı sıra saha içindeki ve bench’teki hırslı tavırlarıyla da kendini bu oyuna ne kadar adadığını gösteriyor. bu bağlamda, yıldız çıkarma sorunu olan türk kadın basketbolunun en önemli isimlerinden biri olmaya adaydır kendisi gözümde.

bu sezon, aldığı kısıtlı süreye rağmen fenerbahçe kadın basketbol takımında en çok göze çarpan ismi oldu. özellikle euroleague macerası boyunca bençten gelip yaptığı kritik katkı, son final maçında tavan yaptı. kursk maçında biraz daha şanslı olsaydı kupayı fenerbahçe’ye getirebilirdi ama bazen olmuyor işte. bu yaşta euroleague finalinde bu denli ön plana çıkması bile bence kariyeri açısından harika bir durum.

maçlarda %150’sini sahaya yansıtması ve bençte otururken de maçı bir taraftar gibi izlemesiyle, fenerbahçe taraftarları tarafından çok sevilmekte. sosyal medyada da baya aktif durumda ve twitter’dak fenerbahçe taraftarlarıyla baya iyi anlaşmakta.

türkiye’nin kadın basketbolunda avrupa’daki en optimum ülke olması onu çok uzun süreler burada izleyebileceğimizi gösteriyor. zira bizim takımlarımızın bütçesini sadece rus takımları geçebiliyor ama kuzeydeki yaşantı sporcuların pek hoşuna gitmediğinden türkiye hali hazırda kadın basketbolu için avrupa’daki en güzel durak.

yine de soru şu: fenerbahçe bu kızı ne kadar daha elinde tutabilecek? bekleyelim görelim...
  • fıba yetkilileri tarafından euroleague finalindeki performansı üzerine özel övgü almıştır.

yabancıların elindeki türk kadın basketbolunda, bizi böyle gururlandıran türk oyuncuları görmek beni fazlasıyla gurulandırmıştır.

bir fenerbahçeli olarak seninle gurur duyuyorum!
  • işine adanmışlığıyla yeteneği birlikte düşünülünce geleceğe umutla bakmamıza sebep kadın basketbolcu.